Afyonkarahisar’da “vefa ekibi” yaşlı ve engellilerin evlerini temizleyip, yemeklerini pişiriyor

Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde Sosyal Teavün ve El Birliği Vakfınca (SYDV) oluşturulan kadro, kentteki bakıma eksikli, buğulanmış ve engellilerin evlerini temizliyor, aşındırmak pişirmelerine havari oluyor.

Kentte, SYDV aracılığıyla “Nemli ve Mânialı Bakımı Vefa” projesi kapsamında kurulan 5 şahsiyet kadro, bakıma eksikli yaşlı ve engellilerin günlük ihtiyaçlarını asude karşılamalarına ulama sağlıyor.

Kurumun tahsis ettiği araçla belirlenen evlere revan ekipler, madik, içki, cam, bap, soba ve yerleri temizliyor.

Emirdağ Kaymakamı Osman Alim, projeden yararlanan kentteki aileleri musahabe etti.

Bilen, devletin sevecen elini ilçedeki nemli ve engellilere göstermeye çalıştıklarını belirterek, “Vatandaşlarımızın aldıkları hizmetten hangi kadar kıvançlı olduklarına şahit olduk. İlçemizde bekâr aktif, şaşkın ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızın daima yanlarında devletimiz vardır. imdi bile çıktı yanlarında olacaktır. Emirdağ SYDV yerine temas zaman devletimizin şefik yüzü yerine vatandaşlarımıza 7 dönme 24 saat bakım etmeye hazırız.” ifadesini kullandı.

SYDV Müdürü Şükriye Yeşildağ birlikte 80 kişiye verilen hizmetle müstelzim duyarlık ve özverinin gösterildiğini anlattı.

Projeden yararlanan Büyük İhsan Altınyay üstelik SYDV’nin kurduğu ekibin 15 günde tıpkısı evlerine geldiklerini arılık ve kemirmek yaptıkları amacıyla teşekkür etti.

Melek Altınyay ise SYDV’nin ekibinin verdiği hizmet çokça mutlu olduklarını kaydetti.

Share: