Afet: Türkiye, toptan defans sanayi pazarının bildirme mehabetli aktörlerinden

Dışişleri Bakan Yardımcısı Ağır Mevsuk Kıran, 13. Büyükelçiler Konferansı kapsamında açıklamalarda bulundu. Facia, “Dünyanın genişlik etkili akademisyenleri, arz etkin liderleri ve bildirme hayatiyetli ülkeleri tarafından Türkiye’nin zaman süper tehlikeli olan benzeri büyüklük kategorisine koyulmaya başladığını görüyoruz. Bunun tabiatıyla yeryüzü heybetli sebebi Türkiye’nin savunma sanayi sektöründe bugün yüzde seksenlere ulaşan yerlilik ve millilik oranı, çıktı siparişlere yetişemeyecek şekilde arsıulusal global defans uran pazarının yeryüzü oylumlu aktörlerinden biri haline gelmesi.” dedi.

Kıyamet, Türk aut politikasının asıl hedefinin “sahada ve masada ruhlu Türkiye” olduğunu vurgulayarak, Türkiye’nin son yirmi yılda defans sanayii sektörünün uluslararası ölçeğe geldiğini söyledi.

Facia, Türkiye’nin yerlilik ve millilik oranının geliştikçe ve buna paralel kendisine sahadaki caydırıcılık gücü arttıkça Türkiye’ye dokunaklı arsıulusal talebin da geldiğini rüyet ettiklerini kaydetti.

Türkiye’nin defans sanayisinde engellere rağmen muvaffakiyet gerçekleştirebildiklerini nâkil Afet, Türkiye’nin önüne çıkarılan müeyyide engellerine karşı, çıkarılan politik ve diplomatik engellere karşın bunu başardıklarını söyledi.

Kıran, Türkiye’nin savunma sanayii alanındaki başarısının sağlam çokça toptan basında meydan aldığını ve bu başarıyla ilişik çok kocaman makalelerin, analizlerin yayımlandığını dile getirdi.

Facia, savunma endüstri alanındaki yaptırımların aşılmasının diplomasi gündemlerinin sunma kocaman maddesi olduğunu aktararak, Defans Sanayii Eşgüdüm Dairesi’nin kurulduğunu ve sektörün paydaşlarıyla mümasil diyalog sağlandığını açıkladı.

Çin-Tayvan krizi, defans sanayinin devlerine yaradı: Satışlar katlandı!

Fransız gazeteden Türk savunma sanayisine övme kırcı sözler

Vekil Çavuşoğlu: Kesintili göç, tam dünyanın tıpkısı gerçeği

 

Share: