AB’ye çağrı: Ruslara vize vermeyin

Rusya ile Ukrayna arasında 24 Şubat’fecir beri savaş devam ederken Estonya ve Finlandiya’dan dikkat albenili aynı yokuş geldi. İsveç’le birlikte Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasıyla NATO’ya girme çalışmalarını hızlandıran Finlandiya’nın Başbakanı Sanna Marin, çap TV’si YLE’ye konuştu.

Marin, “Rusya’nın saldırıyı gerçekleştirip, Avrupa üstünde benzeri cenk başlattıktan sonra Rusların hiçbir molekül olmamış üzere normal tıpkı şekilde yaşaması, Avrupa’evet gitmesi ve seyyah olması akilane değil” dedi.

Marin’den sonradan Estonya Başbakanı Kaja Kallas dahi açıklamalarda bulundu. Kişisel Twitter hesabı üzerinden paylaşımda kâin Kallas, “Avrupa’yı sezmek tıpkısı ayrıcalık, ayrımsız âdem hakları değil. Rusya ile turizmin hızla bitirilmesi gerekiyor” dedi.

Rusya ile çizik paylaşan Estonya ve Finlandiya, Rusların mülakat etmesine cebin olduğunu henüz geçmiş dahi açıklamıştı. Rusya’dan albeni marifetiyle AB’ye girmeye haram getirilirken birçok Zalim, karaca aracılığıyla bu iki ülkeye geçtikten bilahare uçakla değişik SUTAŞ ülkelerine methal yapabiliyor.

Rusya’ya nazik alışılmadık: Cepheden 200 km uzaktaki üssü vuruldu

Rusya’da dövize müteveccih kısıtlamalar uzatıldı

 

Share: