Zelenski: Rusya seferber edebileceği güçlerle kullanılmamış benzeri saldırıya hazırlanıyor

Ukrayna Büyüklük Başkanı Volodimir Zelenski, ulusa sesleniş konuşmasında Rusya’nın yıpranmamış aynı saldırıya hazırlandığını belirterek, “Rusya, henüz aşkın insanını ve teçhizatını savaşa atmak istiyor” dedi.

Ulusa sesleniş konuşmasında uyarıda mevcut Zelenski, “Rusya seferber edebileceği güçlerle eskimemiş benzeri saldırıya hazırlanıyor. İşgalciler şimdiden Bahmut, Vuhledar ve diğer yönlerde baskılarını artırıyorlar. Henüz serbest ölçekte baskıyı çoğaltmak istiyorlar. Rusya artık insanını ve teçhizatını savaşa atmak istiyor” ifadelerini kullandı. Zelesnki, bu kapsamda dünyanın Ukrayna ile iş birliğini elan üstelik artırması gerektiğini belirterek, “Bu, bağımsız dünyanın gelişim birliğini hızlandırması gerektiği anlamına geliyor. Bu, olabilir olduğunca yıpranmamış Zalim cürüm eylemlerini engel olmak üzere ayrımsız karşılık olacak” dedi.

FİNLANDİYA VE FRANSA LİDERLERİNDEN KİEV ZİYARETİ

Zelenski, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Finlandiya Cumhur Reisi Sauli Niinistö’nün payitaht Kiev’i ziyaretini üstelik değerlendirdi. Zelenski, bu ziyarete ilişik yaptığı açıklamada, “Finlandiya’dan savunmayı de içeren eskimemiş benzeri bindi paketi geldi. Rusya’ya alın yaptırımları ihya ve diplomatik girişimlerimize iltihak isteği var. Avrupa ve Avrupa-Atlantik kurumları ortamında iş birliği ayırmak üzere bu yılı ülkelerimizin avantajına zahir kullanabileceğimize dair tıpkı vizyonumuz var” diye niteleyerek konuştu.

Share: