Yozgat yöntem haberleri | CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Yozgat’ta konuştu Açıklaması

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “6 şef hepimiz bire bir şeyleri düşünüyoruz, pir tıpkı Türkiye’yi düşünüyoruz. Fena Hâlde tıpkısı Türkiye’bile bilcümle vatandaşlarımızın yaşayış zarfında yaşamasını istiyoruz.” dedi.

Kılıçdaroğlu, Yozgat’ın Sorgun ilçesine kapalı Bahadın Kasaba Belediye Reisi Yurtseven Bozdemir’i makamında musahabe etti.

Daha bilahare vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu, beldede bulunmaktan akıbet mertebe bahtiyar olduğunu söyledi.

Beldeye yetişme konusunda elan önce kortej verdiğini anlatan Kılıçdaroğlu, “Şehremini’nız Ankara’ya rastgele gelişinde sizin selamlarınızı getiriyor. Ego de Başkan’ıma söylüyorum, benim selamlarımı da götürün diye. Yüreğimiz bir, inşallah haddinden fazla domuzuna şeyler olacak. Bundan tehlikesiz olmanızı isterim.” diye niteleyerek konuştu.

“Hepimiz varlık zarfında gitmek istiyoruz”

Ayrıntılı müddet konuştuğu için patırtılı tellerinde sevgili yaşadığını dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Bunu de aşacağız inşallah. Şundan tehlikesiz olmanızı isterim, gerçekten birlikte çokça pir tıpkısı ülkemiz var ve bu domuzuna ülkemizde, hepimiz dirlik süresince sürdürmek istiyoruz, bütün mücadelemiz bunun için. Hiç kimsenin fideist, hiç kimsenin kimliği, on paralık kimsenin hayat tarzı, siyasete bahis olmasın. Politika dediğiniz, vatandaşın dertleriyle ilgilenir, vatandaşın sorunlarıyla ilgilenir. İşsiz varsa işsizle, mütekait geçinemiyor emekliyle ilgilenir. Maraba ektiği ürünün karşılığını alamıyor, bunun karşılığını alabilmesi amacıyla, karşı terinin karşılığını alabilmesi amacıyla yöntem kurumunun ona destek vermesi lazım. Evlatlarımızın, çocuklarımızın umutlarını ev dışına değil, umutlarını kendi ülkelerine bağlamaları lazım, kişi ülkelerinde gelecek aramaları lazım.”

“6 önder hepimiz ayrımsız şeyleri düşünüyoruz”

Kılıçdaroğlu, 6 mugayeret partisinin umumi başkanlarının benzeri araya geldiğini anımsatarak, “6 şef hepimiz bire bir şeyleri düşünüyoruz, pir tıpkısı Türkiye’yi düşünüyoruz. Güzel benzeri Türkiye’bile bilcümle vatandaşlarımızın sağlık içinde yaşamasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Şehremini’nın halk için çalışarak mesai harcadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Sizin sorunlarınızı fora etmek üzere çaba harcıyor. Bana söyledi, inşallah buraya gaz da gelecek, o açıdan dahi rahat edeceksiniz. Bütün arzum sizler bu ülkede sağlık süresince yaşayın, hep arzum bu.” dedi.

Siyasette kimi vakit tartışmalar olduğunu, bunu birlikte vatandaşların yakından izlediğini aktaran Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Amma tıpkı şeyden tehlikesiz olmanızı isterim, bu kardeşinizin yegâne hedefi var, sunturlu tıpkı ülkede 85 milyonun erinç içre yaşamasıdır. Bir Tane amacım budur, bu tasavvur üzere çalışıyorum. Eleştiriler tamam, düzlük okumalar tamam, tek endişeniz olmasın. Mösyö Kemal hiçbir mücadeleden tıpkısı etap dahi vurdumduymaz etap atmaz, on paralık alçalma etmeyin. Cesareti olanlar, yüreği olanlar karşımıza çıkarlar. Onların televizyon kanalları var, onların gazeteleri var. Ne istiyorlarsa, istiyorlarsa serbest, istiyorlarsa bakanlarıyla, istiyorlarsa danışmanlarıyla, istiyorlarsa yandaşlarıyla hep beraber çıksınlar. Bu kardeşiniz bir tane canevi çıkacaktır, yürekliyiz tığ, endişeniz olmasın.”

“Biz demokrasiden yanayız, demokrasiyi savunuyoruz”

Herkesle ahbap olmak, cömert atılmak, bu arada kalkışmak, eş dövüşmek, kuma bire bir dava, ortak aynı kasıt, kuma benzeri mefkûre sınırlamak için uğraş ettiklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bu mücadelemiz inşallah sizlerin desteğiyle seçimlerde sonuç bulacaktır. Bir Tane isteğim var, seçme geldiği antlaşma zinhar ola kim ‘ya yersiz verin sandığa biz gitmesek dahi ayrımsız husus gayrimümkün, tıpkı oydan bire bir özdek olmaz’ demeyeceksiniz. Hepiniz ama hepiniz sandığa gideceksiniz, oylarınızı kullanacaksınız, intihap sonuçlarına bakacaksınız. Kasa görevlileri görevini yapıyor mu, yapmıyor mu? Onlara birlikte bakacaksınız. Sandık görevlisi görevini yapmıyorsa toprak başkanımız burada, kaza başkanımız burada, onlara bile söyleyeceksiniz. Hep görevini yapacak, sandıklara erbap çıkacak, oylara eş çıkma. Şöyle benzeri keder yaratıyorlar, ‘efendim işte görüş olur, intihabat evet bunlar şurası yaparlar, bunu yaparlar, basamak oyunları yaparlar.’ Tek baziçe bize sökmez, bildirme şişman gösterişli millettir, halktır ve biz kesinkes iktidarı kucaklayacağız, sizin amacıyla kucaklayacağız. Bir misil ayrımına geldik. Otoriter rejimden yana mı olacağız, demokrasiden yana mı olacağız? Tığ demokrasiden yanayız, demokrasiyi savunuyoruz. Herkesin düşüncesini özgürce anlatım ettiği benzeri Türkiye istiyoruz. Yapılan rastgele harcamanın hesabının vatandaşa verildiği bire bir Türkiye istiyoruz. Evlatlarımızın adamakıllı okullara gitmesini, gür öğretmenler aracılığıyla yetiştirilmesini istiyoruz. Bundan tehlikesiz olun.”

Kılıçdaroğlu, konuşmasının arkası sıra Bahadın Yaşlı Bakım Merkezi’ni konuşma ederek, yaşlılarla bir müddet arkadaşça edip çiçek verdi.

Share: