Yozgat Sülale ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Hareketli: Kadına Yönelik Sürat ile Savaşım Kapsamında 115 Kadına Meri Gizlilik Kararı 61’e Geriledi

SEYFİ ÇELİKKAYA

Yozgat Sülale ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü Abdullah Kalabalık, Yozgat’ta 2021 yılında bin 646 can amacıyla engelleyici hazırlık kararı verilirken sabık yıl bu sayının bin 500’e indiğini, bir dönemde 115 eş amacıyla meri mahremiyet kararlarının ise 61’e gerilediğini söyledi.

Abdullah Neşeli, Yozgat genelinde yaşanan kadına güç olaylarını ZÜMRÜDÜANKA Olgun Ajansı’na değerlendirdi. Sabık sene Türkiye genelinde kestirmece 250 kadının öldürüldüğünü tamlayan Neşeli, şunları söyledi:

“GİZLİLİK KARARI 61 RAKAMINA BÜYÜKLÜĞÜNDE DÜŞTÜ”

” 2021 yılında bin 646 bireye engelleyici tedarik kararı verilirken 115 kadına mahremiyet kararı mevdu. 2022 yılında ise gizlilik kararının 61 rakamına kadar düştüğünü ve bin 500 rakamlarına kadar birlikte şiddetin indiğini görüyoruz. Kadına müteveccih çabuk savaşım gösteri planlarıyla hareketli çalışmaların yürütüldüğünü görebiliriz. İlimizde, 13 ilçemizde canlı aynı şekilde savaş ederek, -valimiz ve kaymakamlarımız bu konuya balaban önem vermekte- amme personelinin eğitimlerini tamamlayarak, onların üstelik tekmil toplumu bilgilendirmesini sağlayarak, muhtarlarımızla birçok mağaza toplantıları yaparak halkımızı sürat konusunda bilinçlendirme çalıştık. Bunun semeresini, karşılığını almaya başladık. Gerçekleşen momentum, sosyal barışımızı bozmakta, sosyal ruh sağlığını bozmakta, birçok kişinin maatteessüf ruh sağlığını etkilemekte ve senelerce süren afiyet problemleri yaşamasına neden olmaktadır.”

Share: