Yolda gördüğü avrat hayatını zindana çevirdi: “Bahsetmek için beni çağırdı ve arabamdan altın ve paralarımı alıp kaçtı”

Yolda gördüğü avrat hayatını zindana çevirdi

Mükremin Tercan: “Bahsetmek üzere beni çağırdı ve arabamdan kızıl ve paralarımı alıp kaçtı”

KAYSERİ Kayseri’de hayat dolu Mükremin Tercan, iddiaya göre yolda gezerken tanıştığı avrat hakkındaki gerçekleri öğrenince dünyası başına yıkıldı.

Belçika’dan Kayseri’ye gelen ve burada yaşamaya başlayan 41 yaşındaki Mükremin Tercan, 2 sene ilk yolda gördüğü ve hoşlandığı E.B. ile tanıştı. Arzu ilişkisine dönen tanışmada iddiaya göre E.B.’nin uyuşmaz konuşmalarından şüphelenerek çevreden araştırmaya başlayan Tercan, yeğeni yerine tanıştığı kızın E.B.’nin münezzeh kızı olduğunu ve tedavi gördüğünü iddia ettiği babasının da 6 yıl geçmiş son ettiğini öğrendi. Tercan, E.B.’nin kendisinin ve babasının operasyon parası ve değişik ihtiyaçlar bahanesi ile kendisini dolandırdığını ve bahsetmek için buluştuklarında üstelik arabasından telefonunu, paralarını ve altınlarını çalarak kaçtığını söyledi. E.B. hakkında cürüm duyurusunda bulunan eş, yetkililerden arkalama bekliyor.

Mükremin Tercan, E.B. ile 2 sene önceki gezerken tanıştığını söyleyerek, “2020 yılında çarşıda gezerken bire bir hanım görgülü ile tanıştık. Birbirimize telefon numaralarımızı verdik. Elan sonraları görüştük ve ego ailemle tanıştırdım. Samimi olduğuna inandım, güvendim. O bile öz ablası ve yeğeni adına tanıttığı saf kızı ile tanıştırdı beni. İlişkimiz bu şekilde ilerlerken ego dahi ailemin et kafalı kalanı ile tanıştırdım kendisini. Bana hiç dünyaevi yapmadığını, hastalığından kontekst çocuğu olamayacağını söyledi. Temas şeyi kabullendik, inandık ve destekledim onu değme antlaşma hem psikolojik hem dahi maddi namına. Ben şu dakika 41 yaşındayım ve tek evlilik yapmadım. Kendisini sevdim, inandım ve bu şekilde tanışıklığımız devam etti. Elan sonraları kendisinin huzursuz olduğunu, operasyon doğmak istediğini söyledi. Ben de kabullendim ve masraflarını karşılayabileceğimi söyledim. Zira ego bunları konuşmadan kendisi ile dünyaevi talebinde bulundum ve kendisi üstelik müspet düşündüğünü ve olabileceğini ve uygun bir zamanda bizi evine nida edeceğini söyledi. Benden yekpare cesaret kartı borçlarını ödememi istedi, kabul ettim. Bu benim eşim olacak illet bazen şeyleri yüklenmeyeyim dedim. Operasyon masraflarını karşıladık. İstekleri tek bitmedi onları karşıladık” dedi.

“2 senedir baktığı babasının 6 yıl önce irtihal ettiğini öğrendik”

Namına 2 yıldır marazlı babasına bakıldığının söylendiğini fakat E.B.’nin babasının 6 yıl ilk ahiret yolculuğu ettiğini öğrendiğini söyleyen Tercan, “Bire Bir insanın köşede bir birikimi tamam dünyaevi üzere ve cemi birikimlerimizi tığ bu kadına harcadık. İnandık çünkü namına. Daha bilahare babasının tutkun olduğunu söyledi. Halbuki benim araştırmalarımda babasının 6 sene ilk ahiret yolculuğu ettiğini öğrendim. 2 yıl süresince babasına baktığı üzere sabır ile beklediğimiz insandı. Babasının ve kendisinin sayrılarevi masraflarını karşıladıktan bilahare baktım tutarsızlıklar var. Yalanları ortaya çıktıktan bilahare birlikte ego namına sebep böyle yaptığını sordum. Bunlardan önce dahi ben namına marifet insanlar olduğumuzu, birbirimizi kandırmamamız gerektiğini ve ekonomik sıkıntısı varsa âdem olarak muavenet etmek istediğimi söyledim. Öyle tıpkısı öz olmadığını yüz kere söyledi. Maatteessüf namına inandık ve yalanları ortaya çıktıktan bilahare ego şikayetçi oldum kendisinden. İki periyot sonra de kendisi bana telefon açtı “Gel akla yatkın şekilde anlaşalım” dedi. Bana uzaklaştırma kararı çıkardı” ifadelerini kullandı.

“Konuşalım dedi, altınları ve paraları çalıp kaçtı”

Mükremin Tercan, E.B.’nin kendisini konuşmak amacıyla çağırdığını ve arabada kâin cep telefonu, zer ve paraları çalarak kaçtığını söyleyerek, “Ben zılgıt ve taşlama etmedim kendisine amma maatteessüf hiçbir molekül de kanıtlayamadım. Kendisi ile buluştuk ve kendisi bana susadığını akarsu istediğini söyledi. Ben birlikte su almaya gittim ve arabaya döndüğümde baktım kaçıyor. Nereye gittiğini sorduğumda bana benimle konuşmayacağını söyledi. Ben birlikte kendisinin beni aradığını söyledim ve sonra arabaya döndüğümde cep telefonumu, az buçuk değerli ve param vardı onları alıp gittiğini fark ettim. Biz şikayette bulunduk ve bibi da müddeiumumilik süreci devam ediyor. Ego yetkililerden yardım istiyorum. Gözdağı edildiğimiz üzere ailem korkuyor ve Türkiye’ye gelemiyorlar. Tığ bundan sonra verdiğimizi alamayız ama tıpkı kişiyi muta nikâhı vaadi ile kundaklamak tıpkı yanlışlık ve kanunun işlemesini istiyoruz tığ” dedi.

Share: