‘Umre’ üzere biriktirdikleri altın ve parayı dolandırıcıya kaptırdılar

KASTAMONU’nun Tosya ilçesinde, kendisini bitirmiş kendisine tanıtan kişi, girdiği evdeki kadına ‘Eşinizle gelişigüzel cinayete karıştınız’ diye niteleyerek, 40 bin TL efektif ve 35 bin TL değerindeki altını alarak kayıplara karıştı. Çiftin, zer ve parayı umreye gezmek üzere biriktirdikleri öğrenildi.

Olay, saat 15.00 sıralarında Kastamonu’nun Tosya ilçesine tutkun Bayat köyünde meydana geldi. Köyün muhtarı Bektaş Yürekten’ın evine giden ve evde o dakika yalnız olan Hanife Istekle’a, kendisini jandarma namına tanıtan yaşama, “Dul tıpkı kadını öldürdüğünüz tayin edildi. Birazdan sizi ekipler almaya gelecek” diyerek garanti bedeli adı altında evde kâin altınları ve paraları istedi.

EŞİNE FEN VERMESİNİ ENGELLEDİTelefon ile eşine fen yöneltmek talip Hanife Özden’a bariyer olan sakil, henüz ısrarcı davranarak paraları yine istemesi konusunda, Hanife Samimi yaşadığı istinkâf etmek ile evde bulunan 40 bin TL akça ile kestirmece 35 bin TL değerindeki altını teslim etti. Altınları ve paraları alan birey yaya köyü terk ederken, yolda karşılaştığı benzeri kişiden ise kendisini ilçe merkezine götürmesini istedi. İşinin olduğunu söyleyerek götüremeyeceğini söyleyen Aşure Ayı Dalmaz isimli birey, şüphelinin yaya kayıplara karıştığını söyledi. Çalınan para ve altını, çiftin umreye gitmek üzere biriktirdiği öğrenildi.

Olayla ait başlatılan sormaca sürdürülüyor.

Share: