Tokat yerel haberleri | 10 Ekim Katliamında Yaşamını Yitirinler Rize Pazar’da Anıldı

GENÇAĞA KARAFAZLI

Ankara’birlikte 10 Ekim 2015 tarihinde yapılması planlan Barış Mitingi üzere gelenlere IŞİD vasıtasıyla şimendifer garı önünde planlı terör saldırısında yaşamını yitirenler Rize’nin Ilişki ilçesinde da anıldı.

10 Ekim katliamında yaşamını yitirenler Rize’nin Alım Satım ilçesinde anıldı. Yâd töreninde konuşan CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, şunları söyledi:

“YEMEDEN IÇMEDEN KAYBETTİKLERİMİZİ ANARAK MÜCADELEMİZİ SÜRDÜREMEYİZ”

“Zaman 10 Ekim. 10 Ekim 2015 yılında gar katliamındaki olayların yedinci yıl dönümü. Zaman gar katliamında öldürülen 104 vatandaşımızın ihtifal törenlerine katıldık, az buçuk önceki dahi hemşerimiz olan Iş’ın yiğit, ihtilalci ayrımsız yoldaşımız olan Osman Turan Bozacı’nın birlikte mezarı başına gidip anmamızı gerçekleştirdik. Hem orada yâd yapmış olmamız, zaman de burada bu matbuat açıklamamızı yapmış olmamız gerçekte bugünün önemine balya sakıt aynı olay oldu. Bizler elden kaybettiklerimizi anarak mücadelemizi sürdüremeyiz. Kaybetmiş olduğumuz insanların anısına onların yapmış oldukları, vermiş oldukları mücadeleyi sürdürdüğümüzün yeryüzü evire çevire örneklerinden ayrımsız tanesini zaman Muamele Meydanı’nda gerçekleştirmiş oluyoruz. Öldürülmüş yekpare arkadaşlara karşı sorumluluğumuzdur, mücadeleyi yükseltmek, sözümüzü seyretmek ve ati fena hâlde günlere olan inancımızı ve kararlılığımızı ortaya koymaktır.”

Share: