Ticaret Bakanı Muş: “‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin da makro değil sonuç’, tek buluştukları nokta o”

Ticaret Bakanı Muş: “‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin üstelik mefret değil serencam’, biricik buluştukları bekçi o”

BİTLİS – Ticaret Bakanı Mehmet Muş, altılı masayı eleştirerek, “‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin birlikte şanlı değil sonuç’, yegâne kuma noktaları, buluştukları bekçi o. Bunun haricinde buluştukları aynı vadi namevcut. Böyle benzeri siyasa evet mu” dedi.

Sabah saatlerinde Bingöl’den helikopterle Bitlis’e mevrut Nazır Muş, geçmiş yerine Bitlis Valiliğini ziyaret etti. Ardından öğretmenevine geçen Icra Vekili Muş, burada sanayiciler ve doyum önderleri ile kahvaltıda bire bir araya geldi. DOĞRU Tümen Bitlis İl Başkanlığı’nı dahi konuşma fail Muş, DOĞRU Tümen MKYK üyeleri ve bölge milletvekilleri ile “2023’e Makul Site Buluşmaları” programında partilerle buluştu. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Muş, “1. OSB dolmuş, ikincisinin hazırlıkları başlamış. Yatırımlar akış akış Bitlis’e geliyor. Çokça ayrıntılı sürmez, çokça gücük benzeri süre sonra ihracat listesinde Bitlis’in ismini duymaya başlayacağız. Bu şehir, bu potansiyeli ortaya koyuyor. Bu site insanıyla, kusursuz doğası ve tarihi değerleriyle, mutfağı, girişimcileriyle kıytırık Gün Doğusu Anadolu’daki göz bebeklerimizden bir tanesidir. Bu bölgede uyguladığımız heveslendirme politikaları, huzurun kuruluş edilmesi, asayişin sağlanması, insanların birbiriyle ilişkileri, insanların geleceğe dair umutlarının yeşermesi, geleceğe dair umutlarının yer zihayat olduğu noktaya çıkması bu gelişmeyi ortaya koyuyor” dedi.

Bakan Muş şöyle bitmeme etti:

“Ülkemiz, 20 yıldır AK Tümen ve lideri tarafından yönetiliyor. Karşılaştırma ettiğiniz zaman birlikte pek çokça bakım bu ülkeye kazandırıldı. Ekonomisi 1 trilyon dolara geldi. Aut tecim hacmi 750 bilyon dolara geldi ve Avrupa’nın sayılı nazik ekonomilerinden biri haline geldi. Bu, bizim amacıyla yeterli değil. Çıktı ikinci yüzyılın inşasını yapacağız. Haddinden Fazla henüz büyük bütünleşmiş endüstri tesislerini, iki gün önce açılışını yaptığımız Türkiye’nin otomobili kabil iri sanayi tesislerini Türkiye’ye vermek için uğraşacağız. Aynı amacımız var; Bitlis’in, bölgenin ve Türkiye’nin refahını yükseltmek, hayat standartlarını yükseltmek. İnsanların elan güzelce, henüz bahtiyar aynı ülkede yaşamını uydurmak istiyoruz. Zait tartışmalarla, kavgalarla, abes gündemlerle Bitlis’in, bölgenin, Türkiye’nin gündemini meşgul etmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Mal ve erke fiyatlarından kaynaklı ayrımsız yükseliş var”

Pandemi sonrasında mal ve enerji fiyatlarında yaşanan yükselişe değinen Muş, “Mal ve enerji fiyatlarındaki inanılmaz artışlar bilcümle dünyayı etkilediği kadar bizleri üstelik etkiliyor. Enflasyonda yükselmelere faktör oldu. Şişkinlik haricinde Türkiye’birlikte majör kazançlı dengeler çok sağlıklıdır. Enerji fiyatındaki artışlar, mal fiyatındaki yükselişler elden bizde değil, dünyada son 40 yılın erdemli enflasyonunu yaşatıyor. Bütün ülkeler enflasyonu kontrol altına kabul etmek üzere aynı arayış, ceht içerisinde. Dizge ayrımlı bire bir yöntem uyguluyor. Ara Sıra ülkeler hala arama altına alamadı. Dolayısıyla bu koşullar altında mücadeleler veriliyor” dedi.

Enflasyonun tamam dünyada yükseldiğini anlatan Bakan Muş, “Ego şurası söyledim; ‘Dönemimizde enflasyonu aldığımız yerden biricik hanelere indirdik, pandemi bitene büyüklüğünde pahalılık Türkiye’dahi bir tane hanedeydi. Emtia ve erke fiyatlarından kaynaklı tıpkı yükseliş var. Bunu saymadığımız ahit Türkiye’de enflasyonu kontrol altında tutmuş tıpkı parti, iktidarız.’ Bunu kesip ayrımlı yerlere çekmenin kimseye tıpkı faydası namevcut. Hoppadak insanı küçültür. bundan sonra öz söylemek isterim ama daha fazla rencide emreylemek istemiyorum. Yolumuza bakıyoruz” şeklinde konuştu.

“8 ayrı grubun benzeri araya geldiği bir yerden egemenlik menfaat mı, sokak”

‘Altılı masa’yı eleştiren Muş, “Altılı masada 2’si görünmeyen sekiz, ihtimal üstelik dokuz partiler. Türkiye’nin gelişimi, Türkiye’yi ileriyle taşımayla alakadar ayrımsız akıbet namevcut. Sistem ayrımlı farklı düşünüyor. Herkesin tek derdi var; Recep Tayyip Erdoğan. ‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin üstelik koskocaman değil serencam’, biricik kuma noktaları, buluştukları bekçi o. Bunun haricinde buluştukları bire bir meydan namevcut. Hakeza benzeri siyaset tamam mu? Tığ siyaseti böyle yapmadık, yapmıyoruz, yapmayacağız dahi. Siyaset milleti ati kovmak üzere sunulan tıpkı uğraştır. 8 ayrı grubun tıpkısı araya geldiği tıpkısı yerden buyuru çıkar mı, çıkmaz. Acun on paralık olmadığı büyüklüğünde ucuz ve öngörülemez aynı süreçten geçiyor. Türkiye, bu süreci yönetiyor. Eğer dalgalanmaları Türkiye’birlikte bu büyüklüğünde hissetmiyorsak bunun aynı sebebi var. Hükümetin zinde olması, liderlerin bunu göğüslemesindendir. Yoksa bu hadiselerden çok elan ağırbaşlı sonuçlar ortaya çıkabilirdi. Kurum gücümüz da enflasyondan kaynaklı bir nebze düşmüş tür ama bunu üç itmam zait bu iktidardır. Gine geldiği yerin konusunda çıkaracak olan bu iktidardır. Endüstri sitesi, üretimlik, istihsal dışında bir gündemimiz bulunmayan. Bunları konuşuyoruz. İnsanların, bölgenin, Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Üreterek soldurmak zorundayız. Üreterek Türkiye’ye döviz saplamak zorundayız. Ati Türkiye’nindir. İnşallah haziranda yapılacak seçimlerle baştan hamaset tazeleyerek Cumhurbaşkanımızı ve arkasında hayatiyetli duracak Meclisi seçeceğiz” diyerek konuştu.

Dere üstü düzelti projesi çerçevesinde Bitlis’te yürütülen millet bahçesi yapım çalışmalarını inceleyen Bakan Muş, esnaf ziyaretinde bulunarak, Bitlis Belediyesi’ne konuşma gerçekleştirdi.

Share: