Seferihisar’da yakılan spor salonu yıkılıyor: Sporcular kıygın oldu

İzmir’in Seferihisar ilçesinde, geçtiğimiz haftalarda mülteciler aracılığıyla yakılan ve hasar kayran spor salonu amacıyla katabolizma kararı çıkarken, sporcular, antrenman yaptıkları salonun yıkılacak olması gerekçesiyle antrenmanlarını yapamıyor.

Seferihisar’da, değişik spor kategorilerinde 427 sporcunun egzersiz yaptığı, İl Deneyimsizlik Spor Müdürlüğüne ait olan ve geçtiğimiz aylarda mülteciler yoluyla yakılan spor salonu üzere katabolizma kararı çıktı. Kararının peşi sıra salonsuz küsurat ve egzersiz eksiği dallı güllü sporcular, antrenörler ve aileleri, kendilerine bire bir salon bulamayınca hal arayışına girdi.

Sporcuların aileleri çözüm bekliyor

Yaklaşık 3 aydır antrenman sahası olmayan sporcular, düz koşullarının ev olduğu yerlerde idman tahsis etmek zorunda kalıyor. Sporcular, salon sporları için makul olmayan mekanlarda; file, pota ve kermen kadar asıl donanımlar olmadan hizmet etmek amacıyla mücadele veriyor.

Aralık’ta yıkıma başlanacak

Öte yandan, 22 Ağustos 2022 tarihinde mülteciler marifetiyle yakılan spor salonunun yıkımına açıklık ayında başlanacak. Ocak ayında ihalesi yapılması beklenen spor salonunun, henüz balaban ve çağdaş kendisine yapılmasının planlandığı öğrenildi. Salonda iki nüsha egzersiz sahası ve benzeri nüsha yarışma sahasının olacağı öğrenilirken, kullanılmamış salonu eksiksiz Seferihisar iptila zarfında bekliyor. – İZMİR

Share: