Süper lige yükseldikleri sezona ilgili formayı depremzede familya amacıyla satışa çıkardılar

Turkcell Kadın Ayak Topu Süper Ligi’nde savaşım eden Hakkarigücü Avrat Futbol Takımı, süper lige yükseldikleri sezona ilgilendiren imzalı formayı depremzede tıpkısı aileye arkalama amacıyla satışa çıkardı.

“Asrın felaketi” adına nitelenen Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen, 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin peşi sıra başlatılan kampanyalar kapsamında Hakkari’den onlarca tır ve kamyona yüklenen insanca yardım bölgeye gönderildi.

Kamu kurumları ve sivil sosyete kuruluşlarının beraberinde sunma ücra köylerdeki insanların da depremzedelere arkalama amacıyla seferber olduğu kentte, Hakkarigücü Kadın Futbol Takımı sporcuları üstelik arkalama kampanyalarına destek verdi.

Yardımların toplandığı merkezlerde malzemelerin düzenlenmesi, paketlenmesi ve taşınması çalışmalarına fahri katılan karı futbolcular ve pakt yöneticileri, balaban çabalarla süper lige çıktıkları 2017-2018 sezonuna ait formayı da geliri depremzede tıpkısı aileye affedilmek amacıyla satışa çıkardı.

Verilen aranın arkası sıra hazırlıklarını sürdüren mavi-beyazlı grup, Merzan Futbol Sahası’nda yaptıkları antrenman öncesinde depremde hayatını kaybedenlerin anısına gocunmak duruşunda bulundu.

Takımın Havari Antrenörü Cihat Doğan, AA muhabirine, ülkede yaşanan felaketten balaban sıkıntı duyduklarını, depremden etkilenen herkese kapılarının belirtik olduğunu söyledi.

Depremlerin ardından herkesin yardım kampanyalarına bindi vermeye çalıştığını tabir fail Doğan, şunları aktardı:

“Depremlerde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara felah diliyoruz. Tığ dahi bu kardeşlerimizin takviye etmek amacıyla arkalama çalışmalarına katıldık. Arkalama toplama merkezlerinde sporcularımızla alay malay çalıştık. Afrikalı futbolcularımız bile çalışmalarda düz aldı. Mızıka için manevi değeri erdemli olan ayrımsız formayı satışa çıkardık. Buradan elde edilecek sağlık belirlediğimiz aynı depremzede aileye aktarılacak. Sporcularımız antrparantez öz aralarında verdikleri kararla kaptanlarımızdan birinin 10 numaralı formasını bile imzalayarak satışa çıkardı. Hep imkanları dahilinde aynı şeyler yapmaya çalışıyor. İnşallah formamıza ayrımsız iyilikçi hevesli peki, biz bile bu yardımın adına ulaşmasının mutluluğunu yaşarız.”

Futbolculardan Gamze Ekici de depremlerden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Hareket nedeniyle balaban tahribat oldu. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Hepimizin yüreği yanıyor. Yardımlarla ilişkin kulübümüzün bile büyük katkısı oldu. İnanıyorum ki bu zor günleri ülkece atlatacağız. Satışa çıkardığımız formanın bizim için değeri haddinden fazla nazik. Bökelik forması. Umarım sıcacık hisseden ve isteyen birine harcama.” diye konuştu.

Share: