Başkan Başaran, “Keyif çalışanlarımızın tıp bayramını kutluyorum”

DÜRÜST Öğür Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, Balıkesir Evgin Esenlik Hizmetleri Başkanlığını mülakat ederek afiyet çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını tebrik etti.

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Başaran, 14 Mart Tababet Bayramı vesilesi ile Evgin Esenlik Hizmetleri Başkanlığı ‘na ziyarette bulunarak İl Esenlik Müdürü Yordamlı. Dr. Başkomutan Ölçü Zehir, Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. İsmail Kişi, Ivedili Afiyet Hizmetleri Başkanı Kankızıl. Dr. Arif Kadri Balcı, Ahali Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Yakup İmren, Bindi Hizmetleri Başkanı Bülent Şahan ve 112 Müstacel Keyif Hizmetleri Başhekimi Dr. Ahmet Selçuk Detaylı ve çalışanlarına iz hayatlarında başarılar dileyerek günlerini kutlama etti.

SELIM Parti Balıkesir İl Başkanı Başaran 14 Mart Tababet Bayramı vesilesi ile yaptığı açıklamada şu ifadelere vadi verdi.

“El ortamında muteber bir nesne bulunmayan, şevket gibi. Olmaya heybet cihanda, tıpkısı dem dürüstlük kadar.” Ceddimizin 500 yıl geçmiş haddinden fazla veciz aynı şekilde anlatım ettikleri gibi, Metin bir koku alıp vermenin bedeli tek tıpkısı öz ile ölçülemez. Bu afiyet halinin devamı ve rahatsızlandığımız ahit birlikte her şeyini, canını, ailesini, kıymetlilerini riske atarak vazifesini gerçekten yapmaya müteharrik cümle meslektaşlarımın, keyif çalışanlarının, Tababet Bayramını yekpare benliğimle gönülden kutluyorum. Doktorlarımız, hemşirelerimiz, ilk yardım görevlilerimiz ve sair bütün sağlık çalışanlarımız, mütemadi fariza yapıyor, insanlara iflah dağıtıyor, temas çağ avlu kurtarıyorlar. Özverili çalışmalarından dolayı kendilerine şükranlarımı sunuyorum.

“Balıkesir Esenlik ekibine, deprem bölgesinde gösterdikleri kudretli çalışmadan muhit teşekkür ediyorum”

Asrın felaketini yaşadığımız ve 11 ilimizde ciddi yıkımlara sebep olan depremlerde, rastgele türlü menfi şartlarda fariza başından ayrılmayan esenlik çalışanlarımızın varlığı, öngördüğümüz ve öngöremediğimiz her kalem od karşısında hepimize hamaset veriyor. Balıkesir İl Afiyet Müdürlüğümüze sınırlanmış 112 Müstacel Ambulans ve UMKE ekiplerimiz kısaca 900’ü bulan personelle deprem bölgelerimizden Adıyaman’da ilk anlardan itibaren görev aldı. UMKE ekibimizin bölgede esenlik hizmetleri noktasında önemli hizmetleri oldu. Ayrıca, Balıkesir Keyif Ekibi olarak Adıyaman’dahi Badiye Hastanesi’ni kurulumunu tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sundular. Bugün burada Ivedili Esenlik Hizmetleri Başkanlığımızı ve sağlık çalışanlarımızı musahabe ederek 14 Mart Tababet Bayramlarını tebrik kartı ettik. Deprem bölgesindeki çalışmaları birlikte müzakere ettiğimiz görüşmede, arkadaşlarımızın gösterdiği mücahede ve özveriden ufuk hepsine değişik teşekkürlerimi sunuyorum.

“Depremzedelerimizin baştan sona yanındayız”

Devletimiz, asrın felaketi depremlerde 6 Şubat’tan buna yana ağır bire bir himmet içerisinde, deprem bölgesinde yaraları sararak, bölgeyi gene ayağa kaldıracak çalışmaları aralıksız demeden sürdürüyor. Rabbim, depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Alllah’tan rahmet, yaralılarımıza müstacel şifalar versin. Balıkesir namına bizlerde, yegâne kalpgâh adına üzerimize düşen çalışmayı yapıyoruz. Depremzedelerimizin ihtiyaçlarını karşılama noktasında, acılarını paylaşma noktasında hep yanlarında olmaya çalışıyoruz. Bu açacak ile Dosdoğru, mutlu ve erinçli ayrımsız Türkiye uğrunda sunma nazik güvencemiz olan sağlık çalışanlarımızın aynı nöbet işte Tababet Bayramı kutluyorum” dedi. – BALIKESİR

Share: