SONAR Araştırı büyükşehir anketini yayınladı! İşte DOĞRU Parti’de bir numara sırayı düzlük âdem…

SONAR Araştırma yoluyla yapılan akıbet çalışmada domestik yönetimlere odaklanıldı. Ortaklık, şehremaneti başkanlığı düzeyinde fariza eden siyasilerin beğenilirlik düzeyini araştırdı. Araştırmada vatandaşların seçmene şehrini/ilçesini yöneten başkanı beğenip beğenmediği ve başkanın yer beğendiği hizmeti/icraatı soruldu.

YANLIŞSIZ PARTİ’DE YER BEĞENİLEN İSİM MEHMET SEKMEN

Araştırmanın sonuçlarına bakarak Türkiye genelinde arz bedii SELIM Partili büyükşehir şehremini Erzurum’dan daha çok. Yüzdelik 55.7 ile zirvede düzlük düz Erzurum Büyükşehir Şehremini Mehmet Sekmen’i yüzdelik 54.2 ile Kocaeli Büyükşehir Şehremini Tahir Büyükakın izlem etti. Bursa Büyükşehir Şehremini Alinur Denizköpüğü, 50.4 ile üçüncü olurken Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Delimsirek ise 49.1 ile 4. sıraya yerleşti.

İlk dört başkanın ardından sonra sıralama şu şekilde:

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı U. İbrahim Altay Trabzon Büyükşehir Şehremini Maksat Zorluoğlu Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Denizli Büyükşehir Şehremini Osman Zolan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z. Abidin Beyazgül Balıkesir Büyükşehir Şehremini Yücel Yılmayan

Share: