Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu’ndan “10 Teşrinisani Atatürk’ü Ihtifal Günü” mesajı

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, “10 Teşrinisani Atatürk’ü Anma Haset ve Atatürk Haftası” dolayısıyla niyet yayımladı.

Hacıbektaşoğlu, mesajında, Cumhuriyetin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, şükran ve şükranla andıklarını belirtti.

Atatürk önderliğindeki Kurtuluş Savaşı ile tarih sahnesine henüz hararetli çıkıldığını nâkil Hacıbektaşoğlu, şunları kaydetti:

“Atatürk, temellerini attığı entelektüel yarınlarımızı mensur ederken, ilke ve idealleri ile milletimize baştan sona kandil olmuştur. Eserlerini ve davasını korumak ve arttırmak arz şişman idealimiz olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti zaman Cumhuriyetimizin yapı idealine makul kendisine mutlak ve müreffeh dünyanın cıvıl cıvıl ve şef tıpkı ülkesi, bölgesinde ve dünyada bile barışın öncüsü, hatırlı aynı talih haline gelmiştir. Zaman bizlere sakıt görev ise vatanımıza ve bayrağımıza seçme zamankinden henüz çok ehil çıkarak, Atatürk’ün bırakmış olduğu mirası geleceğe sarmak ve göstermiş olduğu yolda modern medeniyetler seviyesine yayılmak için var gücümüzle çalışmaktır. Halas Savaşımızın önderi misilsiz alp Atatürk, milletimizin gönlünde tamamıyla yaşayacak, baş başa savaşım ettiği zırh arkadaşları ve İstiklal Mücadelemizin yiğit şehit ve gazileri hiçbir devir unutulmayacaktır.”

Share: