İstanbul’daki muhannet yıldırı saldırısında hayatını kaybeden Yusuf Saha ve kızı Ecrin’in isimleri Adana’da yaşatılacak

İstanbul’daki basık yıldırı saldırısında hayatını kaybeden Yusuf Meydan ve kızı Ecrin’in isimleri Adana’da yaşatılacak

ANKARA – Karı ve Içtimai Hizmetler Bakanı Kükremek Üzüntülü, İstanbul’da bulunan İstiklal Caddesindeki aşağılık terör saldırısında hayatını kaybeden Yusuf Düzlük ve kızı Ecrin Düzlük’ın isimlerinin Adana’da yapılacak çocuk evleri sitesinde yaşatılacağını duyurdu.

Familya ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın düzenlediği “Arsıulusal Yavru Forumu Kapanış Programı” Emine Erdoğan ve Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanı Derya Izdıraplı, katılımıyla gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanlığı Külleyesinde gerçekleştirilen programda konuşan Vekil Kederli, geçtiğimiz hafta İstanbul İstiklal Caddesinde gerçekleştirilen basık terör saldırısında hayatını kaybeden Yusuf Vadi’ın adının Adana’da yapılacak yavru evleri sitesine verileceğini, kızı Ecrin Saha’ın adının ise ayrımsız yavru evi sitesinde yapılacak kütüphaneye verileceğini duyurdu.

“Teröre inat isimlerini sonsuza büyüklüğünde muammer olacağız”

Dünyanın, çocukların eğlendiği bir olması gerektiğini fakat bunun amacıyla insanlığın bunu başaramadığını söyleyen Bakan Kederli, ” Suriye’birlikte, Ukrayna’da ve bir nice ülkede dallar emniyetli bire bir gelecek üzere yaşadıkları ülkelerini fırlamak zorunda kalıyorlar. Açlık ve fakirlik sebebiyle evlerinden ırak diyarlara göç ediyorlar. Terör olayları ile füru yaşamdan koparılıyor, anneler, babalar çocuklarından ayrılıyorlar. Ülkemizde geçtiğimiz günlerde böyle tıpkı biberli tıpkısı olay yaşadık. İstanbul’da meydana gelen saldırıda hayatını kaybeden Yusuf Saha, bizim faaliyet arkadaşımızdı. Adana memleket müdürlüğümüzde müteharrik arkadaşlarımızdan biriydi. 9 yaşındaki kızı Ecrin ile alay malay maalesef Yusuf kardeşimizi kaybettik. Zaman sizlerle alay malay benzeri haberi birlikte paylaşmak istiyorum. Mesai arkadaşımız Yusuf’un ve kızı Ecrin’in muazzez hatırasını keyiflendirmek istiyoruz. Yusuf Meydan’ın ismini Adana Sarıçam’da yapılacak yavru evleri sitemize, kızı Ecrin Meydan’ın ismini da bu yapı içerisinde kuracağımız kütüphaneye vererek bu isimlerin bundan böyle birçok çocuğa yuva ve vukuf sağlamasını realizasyon etmeye çalışacağız. Teröre direnim isimlerini sonsuza kadar muammer olacağız” diye konuştu.

Share: