Sigarayı bırakmak için bir araç

En popüler iki e-sigara Juul ve iQOS’tur.

Bir juul, kullanıcı tarafından solunan buhar oluşturmak için kartuşun içindeki sıvıyı ısıtan tek kullanımlık bir vaping cihazıdır. Juul pil, dört ila altı saatlik kullanım ömrüne sahiptir. Cihaz, tütün ürünlerinde kansere neden olan bir bileşen olan nitrozaminlerin yanı sıra yüksek düzeyde nikotin ve tat üretir.

IQOS, herhangi bir tütün veya yanma elemanı içermediği için tütün zararını azaltma ürünü olarak adlandırılsa da, bu, kullanıcıların pasif içicilik veya ruh hali değişiklikleri konusunda endişelenmesine gerek olmadığı anlamına gelir. Geleneksel sigaralar gibi yakmak yerine sıvıyı buharlaştırmak için alev yerine ısı kullanır.

Elektronik sigaralar bu aralar revaçta. Özellikle genç nesiller arasında giderek daha popüler hale geliyorlar.

E-sigaralar geleneksel sigaranın yerini aldı. Başlangıç olarak, elektronik sigara kullanmak geleneksel sigaralardan çok daha sağlıklıdır. Tütün gibi zararlı kimyasallar içermezler ve sigara içmenin yasak olduğu yerlerde kullanılabilirler.

Daha da önemlisi, elektronik sigaralar, her zaman nikotin bağımlısı olmadan nikotin alımınızı kontrol etmenize izin veren çeşitli avantajlarla birlikte gelir. Bu avantajlar aynı zamanda nikotin bağımlılığından bağımsızlık duygusu yaratır çünkü elektronik sigara kullanıyorsanız artık bunun için endişelenmenize gerek yoktur, çünkü bunlar sigarayı bırakmak isteyen bir kişiye yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Bununla birlikte, e-sigara ile elektronik sigara içmenin bir dezavantajı vardır – bunlar FDA tarafından test edilmemiştir, ancak pek çok kişi hala sağlığınız için yarardan çok zarara neden olabileceklerini iddia etmektedir.

Elektronik sigara bir süredir trend olan bir konu. Sigarayı bırakmak için bir araç, vaping için daha ucuz bir alternatif veya eğlenceli bir araç olarak kullanılabilir.

Ot içen insanlar arasında da çok popüler. E-sigara kullanım durumlarının sadece sigara içenler ve elektronik sigara kullananlarla sınırlı olmadığını, aynı zamanda şefleri, sanatçıları, mühendisleri, avukatları ve daha birçok alanı da kapsadığını görebilirsiniz.

Üç farklı türde iQOS cihazı vardır: IQOS terea (yeni sürüm), IQOS Iluma Prime ve Juul (en son sürüm). Hepsi, sigara içtiğinizde veya elektronik sigara kullandığınızda vücudunuza giren toksik maddelerin miktarını azaltmak için tasarlanmıştır. Ayrıca bu süreçte sağlığınız üzerinde herhangi bir olumsuz etki yaratmadan istediğiniz nikotin seviyesine ulaşmanızı sağlar.

Elektronik sigaranın alternatif bir içim yöntemi olarak kullanılmasının birçok faydası bulunmaktadır. Daha sağlıklı bir alternatif sunarlar ve KOAH, akciğer kanseri ve kalp hastalığı gibi birçok hastalığı önlerler.

En popüler elektronik sigaralar Juul, iQOS Terea ve IQOS Iluma prime‘dır. Tüm bu ürünlerin, farklı ihtiyaçlara uygun olmalarını sağlayan kendi avantajları vardır.

e-sigaralar, bir e-sıvıyı herhangi bir yanma olmadan solunabilir bir buhara buharlaştırmak için elektrik gücü kullanan bir cihazdır.

E-sigaraların kullanımı, elektronik sigara kullananlar ve sigarayı bırakmış kişiler arasında büyüyen bir trend, ancak FDA henüz bu amaç için onları onaylamadı.

Juul adlı bir e-sigara şirketi, ürünlerinin yanı sıra pazarlama teknikleri konusunda da bazı tartışmalara yol açtı. Bu şirket son zamanlarda ülke genelinde lise ve üniversitelerde ürünleriyle pazarı doyurmakla eleştirildi.

Share: