Şehremaneti Derincespor Eskişehirspor maçının ardından

TFF 3.Loda’dahi Eskişehirspor’u 3-2 yenik eden Uray Derincespor’un ustalık direktörü İsmail Cem Cambaz, “Şampiyonlar Ligi kabil tıpkısı gruptayız. Rakibimizin gücünü biliyorduk. Maç gitti-geldi amma 3-2 kazanmasını tanıdık” dedi.

TFF 3.Küme’birlikte 2022-2023 sezonu hafta sonu karşılaşmalarıyla başladı. 1.Grup’ta savaş eden Uray Derincespor sahasında Eskişehirspor’u ağırladı. Aile sahibi takımın 3-2 kazandığı karşılaşmanın peşi sıra ustalık yönetmen İsmail Çokluk Akrobat maçı değerlendirdi. Eskişehirspor Maharet Direktörü Cüneyt Biçer ise seçme açıklamada bulunmadı. Maçın ardından yengi sevinci yandaş ve futbolcularla paylaşan Cambaz, “Şampiyonlar Ligi kabil bire bir gruptayız”

“Şampiyonlar Ligi kabilinden benzeri gruptayız”

Gruplarının zorluğundan bahseden Akrobat, “Haddinden Fazla sevinçli bire bir maç oldu. Yaklaşık 40 gündür ön hazırlığımız vardı. Şampiyonlar Ligi gibi ayrımsız gruptayız. Sezonun önce maçını oynadık. Eskişehirspor Türk futboluna birçok aktör ödül fail yılların büyük tıpkı camiası. Eskişehir’in grubun art sıralarında olacağını düşünüyorum. Onlarla yutturmak çok güzeldi. İki takımın da seyircili olması da haddinden fazla sağlık verdi. Grubumuz çok zor. Seçme karşılaşma çokça okkalı; geldi gittisi olan, 1-0, 2-1 kabilinden birkaç skorlu dörtköşe oyunlar olacak. Çokça ayrımlı galibiyetlerin olacağını düşünmüyorum. Tümce balya ve hoşur nazik camialar; Eskişehir, Kalabalık, Sazak, Kütahya, Elazığ üzere. Tığ dahi Uray Derincespor kendisine mukannen hedefler doğrultusunda hem oyuncu esermek, imar etmek hem bile kentimizi bildirme dolgunca şekilde görünmek istiyoruz. Sabık sene ligi 6. bitirdik, bu sene henüz üstte tamamlamak üzere sezona başladık” ifadelerini kullandı.

“Oyun çokça gitti, geldi”

Maçın içerisinde çok değişkenler olduğuna değinen Cambaz, “Eskişehirspor ile maçımız kip ve keyifliydi. Gücünü biliyorduk. Oyuncu grubu 1.Ligden beri birlikte oynuyor. Rakibimizi analiz ettik, tedarik maçında bile izledik. İçerde oynamanın avantajıyla haddinden fazla ateşli ve iştahlı başladık. Bir Nice gol pozisyonuna girdik, atamadık. Kontradan yakalanıp dağ tıpkı gol yedik. Onun konusunda tepki verdik ve gol attık. Gine yüzde beniz goller kaçırdık. İlk yarı bizim üstünlüğümüzdeydi ama 1-1 bitti. İkinci devrede sakatlanan İsa’nın adına Uğurcan’ı aldık. Oyun başlar başlamaz gol attı. Mızıka oyunu oynuyoruz, herkesin bereketli oynayıp içinden maçın iyi oyuncusunu tart derdindeyiz. İyi başladığımız oyunda haddinden fazla keskin tıpkısı gol henüz yedik ve 2-2 oldu. Bilahare esasen tepki verdik ve 3-2 bitirdik. Değme zaman sezonun birinci maçları zordur. Oyun haddinden fazla gitti geldi” dedi.

“Savaş ruhu faziletkâr bire bir takımız”

Topluluk adına savaşımcı olduklarının altını çizen İsmail Çokluk Cambaz, “Topluluk yerine rastgele geçen dolaşma henüz ileriye giden tıpkısı oyun tarzımız var. Zaman da oyunun genelinde izleyenlere esenlik verdik, futbolun doğrularını yapmaya çalıştık. Hareketli futbolu yerine haddinden fazla güzel enstantaneler ve pozisyonlar oldu. Az Buçuk henüz defans anlamında çalışıp gol yeme alışkanlığını azaltırsak bizim üzere pozitif olacak. Savaşım ruhu efdal benzeri topluluk olduk. Oyunumuzu geliştirmeye meydanda takımız. Gelecek vaat fail dinç oyuncularla deneyimli oyuncuların karışımı ayrımsız takımız. Bugün maçın sevincini yaşayıp Karşıyaka deplasmanına hazırlanacağız. Akıllıca oyun oynayıp yengi amacıyla çalışacağız” şeklinde konuştu.

“Sercan ve İlker’in cezası bitti”

Cezası biten oyuncularla henüz de iyi olacaklarını tamlayan Akrobat, “Bizim biricik derdimiz Şehremaneti Derincespor’u zahir henüz ileriye götürürüz. Bu yıl sabık seneye göre ekip elan baskı. 10-12 tane böke adayı sayabilirim. Güzeşte yıl 2-3 mızıka vardı. Bar oyununa değer veren, çevik futbolu oynatmaya müteharrik antrenörüm. Zaman eksiklerimiz vardı ama oyunu henüz dahi güzelleştirme adına hangi gerekiyorsa yapacağız. Zaman Sercan ve kaleci İlker al kart cezalısıydı. Cezaları bitti. Haftaya takımla birlikteler. Eksiksizlik ve Hasan’ın sakatlığı tıpkı buçuk ay kadar henüz sürecektir. İsa’nın de maçın içinde kaşı açıldı. Terzilik attılar ve öyle oynamaya çalıştı. Bilahare sağlık durumu henüz kötüye gitti. Onu yüklenmek üzere değiştirdik, bunun üzere bile devreyi bekledik” sözlerini kaydetti.

“Sonra oyuna giren 2 aktör üstelik gol attı”

Oyuncu değişikliklerine bile değinen İsmail Çokluk Cambaz, “Zaman sonradan oyuna giren iki oyuncumuz gol attı. Grup ve birlik anlamında oyuna dokunmaya çalışıyoruz. Tığ bir takımız. Her karşılaşma kendi yıldızlarını içinden çıkarıyor. Amma mızıka ön planda. Aslan yürekli futbolcularım çıkıyor antrenmanda, maçta genişlik faziletkâr performansı vermek namına kaşı dahi açılsa, ayağına çarpış de alsa sonuna büyüklüğünde mücadele ediyor. Bütün futbolcularımın yüreğine keyif, hepsine galibiyet amacıyla dahi teşekkürname ediyorum. Rakip takımda Öz Saygı Günahsız var, Süper Loda santraforu. Trabzonspor kadar takımlar istiyor. Karşıyaka’nın bütçesi, Mersin Ağacı İ.Y.’nin aynı oyuncusunun bütçesi 1,5-2 milyonken biz Belediye Derincespor adına Kocaeli’nin gençleriyle birlikte oynadığımız bu oyunla rüya veriyoruz. İlerde daha da bereketli sonuçlar verecektir” – KOCAELİ

Share: