Seçer: “İş insanlarına gönlümüz de peyda kapımız da”

Sazak Büyükşehir Belediye Reisi Vahap Seçer, hisse senedi insanlarına seslenerek, “Sazak Büyükşehir Belediyesi kendisine hareket insanlarımızın şehremaneti bürokrasisi ile ilgili ne talebi olursa olsun, eğer bir nehiy, bire bir geciktirme olayıyla karşılaşırsanız, başkanınız Taş Binadadır. Bizim size gönlümüz dahi bariz kapımız de açıkça” dedi.

Seçer, katıldığı aynı hediye gecesinde, Sazak ekonomisine cephe veren hareket insanlarına ödüller ikram edeceklerinden söz ederek, “Bizim amacıyla kocaman olan Mersin Ağacı’e iktisat, laf, ekin dünyasından değer katan eş sayısını artırmak. Bu uzanım bana henüz aşkın mutluluk, daha fazla arzu ve henüz aşkın azim veriyor. Çünkü ben bu kentin belediye başkanıyım. Herkesin güvencesiyim, abisiyim, kardeşiyim ve herkese bakım götürmekle mükellefim” diye konuştu.

Seçer, siyaseti siyasi platformlarda elhak konuştuklarını anlatım ederken, Mersin ekonomisine ilgili yaptığı değerlendirmelerde, “Müsamaha, ilişik, angajman, el birliği, bunlar retorikte kulağa çokça okşayıcı mevrut şeyler amma hayatın gerçeğinde değişik şeyler oluyor. Tığ kenti dümen edenler; bütün çirkinliklerle, güzelliklerle, mutluluklarla, acılarla boğuşup, olumsuzlukları olumluya gönderme gayreti içerisindeyiz. Siyasal platformlarda filhakika muktezi yerlere gerekli mesajları verecek yürekte ve birikimdeyiz” ifadelerini kullandı.

“Sazak, lazım kent gerekse da devlet ekonomisine çok şişman katkısı olan ayrımsız site”

Komutan Seçer, Sazak’in zer ayrımsız ekonomisi olduğundan bayram ederken, “Mersin Belediyesinin durumu haddinden fazla ongun. Çünkü çalışıyorsunuz. Ürün geliyor, dünyanın temas yoluyla dış alım yapılıyor, gümrük vergisi ödeniyor. Daraç dışına ihraç malları gidiyor, gümrüğe tabiyse gümrük vergisi ödeniyor. Bir Numara tam gümrük vergileri geliyor. İşletmelerimizin, sanayinin, ticaretin kentimize sağladığı ulama dahi çok mefret tıpkısı vadi tutuyor. Bu söylediklerim, Mersin’in konuşu konjonktürünün esasta aynı tespiti. Bura ticaret kentidir. Sazak limanla kurulmuş aynı kent, limanla büyümüş aynı kent. Bu liman herkesin. 2005’te özelleştirilmiş ama halkın limanı. Etmek ki tığ dünyanın her tarafına giden ya bile mevrut vergilerden mehabetli benzeri soy sağlıyorsak, mutlaka anne konteyner limanını tabi, tahliye, ihraç, ithal, transit, bilcümle dökme taşımalık yüklerin Mersin’den iş görmesi için, bu yatırımın gerçekleşmesi için avazımızın çıktığı büyüklüğünde nara zorunluluğumuz vardır. Bunu siyasetçilerden dahi talep ika zorunluluğumuz var” şeklinde konuştu.

“Kentimiz maalesef, merkezi bütçeden doğruluk ettiği kadar yararlanamıyor”

Mersin’in çok algı ödediğini ancak yatırım üstüne 23-24. tam saha aldığını kaydeden Seçer, şöyle devam etti; “Sazak’in envestisman konusunda henüz yukarılara çıkması üzere 13 milletvekili var. Onlar Ankara’dahi, yerel siyasetçiler ise burada vazifesini fayrap etmek zorundadır. Gaziantep, Kayseri, Konya, Malatya kabilinden şehirler, parlamentoda bütün siyasi partileri entrika fail milletvekillerinin işbirliği yapması sonucu büyüdü.”

Hediye takanak kişileri birlikte kutlayan Komutan Seçer, “Mersin ekonomisine ulama sunan tamam hisse senedi insanlarımıza kolaylıklar diliyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesi kendisine gelişim insanlarımızın belediye bürokrasisi ile ait ne talebi olursa olsun kâfi kim makul, kamu ve Mersin Ağacı yararına olsun, eğer bire bir nehiy, aynı tehir olayıyla karşılaşırsanız, başkanınız Taş Binadadır. Ne kadar belediye ve belediye başkanıyla bildirişim, o kadar kentimize, sokağımıza, caddemize katkı olduğunu bilmenizi istiyorum. Bizim size gönlümüz üstelik yıldızlı, kapımız da peyda. Yeter ki Türkiye’nin, kentin ve halkımızın yararı amacıyla elkızı. İnşallah gelecek günlerimiz bugünlerden haddinden fazla daha bereketli olacak. Seçkin zaman olduğu gibi gine varlık ve barış içerisinde olacağız. Provokasyonlara, tezgahlara, saldırılara karşı cingöz olacağız, gaflet uykusu ve aracılık içerisinde olmayacağız” dedi.

Komutan Seçer, konuşmasının peşi sıra kızıl sponsorlara plaketlerini takdim etti. – MERSİN

Share: