HDP Adam Genel Başkanı Buldan, Ardahan’da partisinin “El Buluşması”na katıldı Açıklaması

HDP Kayırıcı Umumi Başkanı Pervin Buldan, Ardahan’dahi partisinin “Ahali Buluşması” etkinliğine katıldı, esnafı konuşma etti.

Buldan, Kaptanpaşa Mahallesi’nde, partisinin ülke başkanlığı önündeki etkinlikte yaptığı konuşmada, güzeşte hafta kendilerini Ardahanlıların mülakat ettiğini, bugün bile iadeiziyarette bulunduğunu söyledi.

Ardahan’dahi olmanın ve Ardahanlılarla buluşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Buldan, “HDP, Edirne’den Hakkari’ye, Ardahan’dan Ege’ye, Karadeniz’e, Serhat’tan Botan’a kadar Türkiye’nin her yerinde umudu, cesareti, kararlılığı halkına veren ve aşılayan tek partidir, tek Türkiye partisidir. Bunu de hep hakeza bilsin.” diye konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Buldan, şunları kaydetti:

“O 6’lı masanın içerisinde mevcut o avrat başbuğ, rastgele periyot HDP’ye ve Kürtler’e taşlama etmeyi kendisine tıpkı görev edinmiş. ‘Kürt ihtimal devir yüzü görür’ diye tiksinme tohumları saçmaktan ansız durmayan bir avrat başkan var. ve bu 6’lı masadaki karı başkanın akıbet kol toplantısında yapmış olduğu izahat, tıpkı yol elan Kürt düşmanlığını ortaya koyduğunu bizlere içtenlikle göstermiştir.”

Ülker Buldan, daha sonraları Kars Garajı bölgesinde esnaf ziyareti yaptı.

Share: