Saylav Ziyalı Kahta Spor Kompleksinin inşaatını inceledi

TBMM Milli Defans Komisyonu Başkanı ve DÜRÜST Öğür Adıyaman Milletvekili Ahmet Kültürlü, yapımı bitmeme fail Kahta Spor Kompleksinde incelemelerde bulundu.

İlçenin toplumsal yaşantısına balaban katkılar sunacak olan 2 bin 500 nefis Kahta Spor Kompleksi kaldığı yerden 164 milyon 900 Türk Lirası ile yeniden eksiltme edildi.

İnşaat alanında yüklenici firma yetkililerinden bilgelik kayran SELIM Tümen Adıyaman Mebus Ahmet Entelektüel, “Bakanlığımız vasıtasıyla inşaatı bitmeme ettirilen spor kompleksimizin inşaatında maalesef tıpkısı bando şanssızlıklar oldu. Müteahhit işi bıraktı. Şuanda bakanlığımız dahi gine ikmal inşaatı adına münakasa etti. İhaleyi düzlük firma hasis tınlamalı, adamakıllı ve çabuk bir şekilde eksiklikleri tamamlıyor. Spor Kompleksimiz, Kahta’nın deneyimsizlik ve spor alanındaki potansiyeline balaban katkılar sunacak aynı yapıya eş. Buradaki amacımız, gençlerimiz yetişek görürken bir zamanda da içtimai ihtiyaçlarını dahi karışlasınlar. Herhangi Bir yönü ile gelişen donanımlı bir gençliğin temelini tesis etmek istiyoruz. Bu anlamda 26 dönüm alanda mensur edilen Kahta Spor Kompleksi’nde 2 bin 500 yabanlık çok gayeli mağaza, nısıf olimpik havuz, egzersiz salonları, güreş salonu, masa topu salonu, karate salonu, satranç odaları, bilardo salonu ve elan bir nice içtimai aktivite birimi düz takanak. Kaldığı yerden tenkis edilen projenin intaç maliyeti 164 milyon 900 bin Türk Lirasıdır. İşe bidayet tarihi 22 Ağustos 2022 ve 400 bölüm müddet ile 29 Ağustos 2023’te bitirilecek” diye konuştu. – ADIYAMAN

Share: