Şans milli boksörler, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını tamamladı

Baht Avrat Yumruk Oyunu Milli Takımı ve Nasip Koca Boks Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamındaki Kastamonu kampı sona erdi.

Türkiye Boks Federasyonunun Kadıdağı Kamp Merkezi’nde başantrenörler Ahmet Çınar ve Cahit Himoğlu yönetiminde gerçekleştirilen kampa 26 sportmen katıldı.

Ay-kategorik ekipler, bugün organizasyonun yapılacağı İtalya’ya gidecek.

Felek Karı Yumruk Oyunu Milli Takımı Başantrenörü Ahmet Çınar, AA muhabirine, kampın az çok mübarek geçtiğini söyledi.

Kampı 3 Eylül’den bu yana sürdürdüklerini tamlayan Çınar, “Sporcularımızın morali ve keyfi yerinde. Çok ferah hazırlık dönemi geçirdik. Daha evvel tekraren İstiklal Marşı’nı okuttuk. Bu yıl dahi okutmayı hedefliyoruz. Çalıştık, hazırız. Allah’ın izniyle ülkemize madalyalarla döneceğiz.” ifadelerini kullandı.

Felek Erkek Yumruk Oyunu Milli Takımı Başantrenörü Cahit Himoğlu ise bereketli aynı iş dönemi geçirdiklerini dile getirerek, “Çocuklarımız bize inandı, biz da yılların tecrübesiyle çocuklarımızı çalıştırdık. Müstelzim tamam hazırlıklarımızı bildirme dolgunca şekilde yaptık. İtalya’da yapılacak şampiyonada rütbe yapacağımıza inanıyorum. Alacağımız madalyalar, başarımızın göstergesi olacak.” diyerek konuştu.

Montesilvano kentinde yarın başlayacak şampiyona, 5 Ekim’de tamamlanacak.Share: