Avrat Yumruk Oyunu Milli Takımı’na seçilen Muamele Yenilmez, Avrupa Şampiyonası öncesi iddialı

Karı Yumruk Oyunu Milli Takımı sporcusu Tutum Yenilmez (28), Karadağ’üstelik 11-23 Teşrinievvel tarihlerinde düzenlenecek ve 81 kiloda savaşım edeceği Avrupa Şampiyonası’ndan kızıl madalyayla dönmeyi amaçlıyor.

Boksla 10 yıldır ilgilenen Yenilmez, bu yıl seçmelerde gösterdiği başarıyla milli topluluk kadrosuna girdi.

Ay-örtüsüz formayla çıkacağı evvel arsıulusal yarışma olan Avrupa Şampiyonası’na Karabük’te hazırlanan Muamele Yenilmez, antrenörü Baykan Aslan eşliğinde günde koşa egzersiz yaparak ağır depoluyor.

Yenilmez, 25 Ilkgüz-9 Ekim tarihlerinde İrlanda Milli Takımı ile Kastamonu’dahi gerçekleştirilecek eş kampa dahi katılacak.

“Şampiyon kendisine kesilmek istiyorum”

Davranış Yenilmez, AA muhabirine, yavaş tempoda Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını söyledi.

Çok çalıştığını ve bu hatırat çok beklediğini anlatan Yenilmez, “Hocalarım haddinden fazla yardımcı oldu. hep antrenman yaptık. Zorlu süreçlerden geçtik. Tabii kim tek hedefimiz orada İstiklal Marşı’mızı gururla okuyabilmek. Bunun üzere çok çalıştım ve yapacağımı üstelik düşünüyorum. İnşallah değme öz bereketli giderse böke adına okşamak istiyorum.” diye konuştu.

Milli bando antrenörleri ile bando antrenörü Baykan Arslan’a çokça madde borçlu olduğunu dile getiren Yenilmez, “Milli takım antrenörlerime teşekkürlerimi sunuyorum. Benim için hususi olan ve 10 yıldır beni yetiştiren Baykan Aslan hocama da haddinden fazla teşekkür ediyorum. İkimizin dahi genişlik haddinden fazla istediği şeye inşallah bu yıl kavuşacağız. Birbirimize bakarak ve ağlayarak İstiklal Marşı’mızı idrak etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yenilmez, Avrupa Şampiyonası’nın arkası sıra olimpiyatlara hazırlanacağını sözlerine ekledi.

Aslan: “İddialı bir takımız”

Milli mızıka antrenörü Baykan Arslan, Teamül Yenilmez’in bu yıl ay-peyda formayı giymeye adalet kazandığını belirtti.

Sporcunun Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi dubara edeceğini aktaran Arslan, “Bu şampiyonaya çokça gür hazırlandığımızı düşünüyorum. Sporcuların performansı bile akıbet merhale ferah. Dünya şampiyonu olmuş tıpkısı takımın fertleriyiz. Bu de bizi gururlandırıyor. İddialı tıpkı takımız, acun şampiyonu kendisine Karadağ’a gidiyoruz. Davranım’nın üstelik orada Avrupa şampiyonu olacağına candan inanıyorum. Orada alay malay ağlaya ağlaya İstiklal Marşı’mızı okuyacağız inşallah.” açıklamasında bulundu.Share: