Reisicumhur Erdoğan’ın Sisi ile tokalaştığı fotoğrafa CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan kaba sözler: Bu tükürdüğünü yalamaktır

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündemdeki konulara ilgili değerlendirmelerde bulundu.

ERDOĞAN-SİSİ FOTOĞRAFI KILIÇDAROĞLU’NUN GÜNDEMİNDE

Katar’da Darı Cumhurbaşkanı Abdulfettah es Sisi ile tokalaştığı fotoğraflar servis edilen Cumhur Reisi Erdoğan’a reaksiyon gösteren CHP lideri Kılıçdaroğlu dikkat çekici ifadeler kullandı.

“CENABIHAK KİMSEYE HAKEZA BİR ŞEY YAŞATMASIN”

Reisicumhur Erdoğan’ın evvelden yaptığı “Sisi’yi Cumhurbaşkanı yerine akseptans etmiyorum, benim üzere Darı’ın Cumhur Reisi Mursi’dir. Mürekkep Milletler’de onunla bire bir masaya oturmadım, oturursam kendimi inkar ederim” açıklamalarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Hangi oldu, ne oldu Tanri aşkına. Bu hangi demektir? Tükürdüğünü yalamak, Allah kimseye böyle ayrımsız husus yaşatmasın. Naptın gittin elini sıktın. Bir Fellah Emirlikleri için, Suudi Arabistan için, İsrail üzere, Suriye için neler söylemedi. Demincek araya aracılar koyuyor acep elbet barışabiliriz diye niteleyerek. Hep dünya gülüyor rüfeka. Türkiye’nin itibarı hakeza sarsılmamalı” diyerek konuştu.

Share: