Putin’in iyi kolu İstanbul geliyor! Nazik zirvede 3 laf başlığı masaya yatırılacak

Rusya Azamet Başkanı Vladimir Putin’den Suriye- Türkiye ilişkileriyle ilişkin dikkat calip bir adım geldi. Buna göre Suriye Hususi Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev’in Türkiye’ye geleceği belirtildi.

HAFTA İÇİ BURADA OLACAKLAR

Rus heyetin 8-9 Ara tarihlerinde İstanbul’dahi olması beklenirken,heyetin gündeminde Suriye – Türkiye ilişkileri, olası yağız harekatı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Esad’ın beklenen görüşmesi olacak.

Lavrentyev, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Moskova’nın Reisicumhur Erdoğan ile Suriye Şevket Başkanı Beşşar Esad beyninde aynı görüşme hazırlamak için çalıştığını duyurmuştu. Putin’e mail âdemoğlu, Erdoğan ile Esad beyninde gerçekleşecek tıpkısı görüşmenin zait ve yarayışlı olacağına inandıklarını belirtmişti.

ERDOĞAN, “SİYASETTE DARGINLIK IMKÂNSIZ” DEMİŞTİ

Bilindiği kabil Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde Akdarı lideri Sisi ile tokalaşmış ve peşi sıra bile Suriye Oran Başkanı Beşar Esad ile de görüşebileceğini söylemişti. Erdoğan, açıklamalarında “Esad ile müzakere mümkün, siyasette küslük, küslük olmaz, eninde sonunda adımlarımızı atarız” ifadelerini kullanmıştı.

Share: