Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı

Eskimemiş atanan Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı. Maraşlı, geçmiş mücahede gününde daire müdürleri ve değişik kurumların temsilcilerinin tebrik ziyaretlerini akseptans etti.

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı’nın görevine başlaması konusunda Malmüdürü Yaşar Şimşek, Meteoroloji Müdürü Ezher Varlıklı, Milli Gayrimenkul Müdürü Buğra Abaş, Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürü Nuri Büyükateş, İlçe Müftüsü Meram Yılmaz, Ekincilik ve Orman Müdürü Vekili Mine Zer, Özlük Müdürü Uğur Abat, İlçe Keyif Müdürü Mehmet Güvenli Bahçe, Çeşme Jandarma Komutanı Vekili Mehmet Özay, Sosyal Teavün ve Tesanüt Vakfı Müdürü Fatma Salkım, Liman Başkanı Vekili Eray Aykanat ve İlçe Halk Kütüphanesi Sorumlusu Rahime Tekeli Kaymakam Maraşlı’yı makamında müzakere ederek, filinta olsun dileğinde bulundular.

İlçe Milli Terbiye Müdürü Şahan Çöker birlikte Kaymakam Maraşlı’yı makamında konuşma ederek, 2022-2023 eğitim öğretim dönemi hazırlıkları karşı bilgelik verdi. Ilçebay Maraşlı, İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Çöker ile gelişigüzel 15 Eylül Mustafa Çapkan İlkokulu’nu birlikte konuşma ederek, öğrencilere başarılar diledi.

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı kimdir?

1981 yılı Kalaba doğumlu olup, aslen Konyalı. İlköğretim ve ortaöğretim eğitimini muhtelif illerde tamamlamasının peşi sıra, 1999 yılında Ankara Üniversitesi Açık Oturum Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü kazandı. 2004 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak, Konya 92. Aktarılma Ilçebay Adayı adına mülki idare mesleğine başladı. Namzetlik süresince değişik illerde mülkiye müfettişliği ve kaymakamlık refakatinde bulundu. Kastamonu ili Ağlı ve İhsangazi ilçelerinde ilçebay vekili kendisine fariza yaptı. Tıpkı yıl müddet ile Fransa’de yabancı araç eğitimi görerek, yönetsel sistem üstünde çalışmalarda bulundu.

Ilçe kursunu sükse ile tamamlayarak 1 Nisan 2008 tarihinde Eğlek Kaymakamı yerine atanan Mehmet Maraşlı, 30 Orak Ayı 2010 tarihinden itibaren Yanında Kararname ile Arguvan Kaymakamlığına, 2012 yılında Bahane Kaymakamlığına, 2015 yılında Osmaniye İli Toprakkale Kaymakamlığına, 2016 yılında Ürgüp Kaymakamlığına atandı. 11 Ağustos 2022 çağ ve 2022/392 basit Cumhurbaşkanlığı Tayin Kararı ile Pınar Kaymakamlığına atanan Mehmet Maraşlı, iyi derecede İngilizce ve Frenkçe biliyor. Ilçebay Maraşlı, Toplumsal Bilgiler Öğretmeni Istek Güleryüz Maraşlı ile evli olup, Zeynep Ayal ve Mehmet Akif isimlerinde evlatları bulunuyor. – İZMİR

Share: