Paris havaalanında polis güçleri bıçaklı adamı vurarak öldürdü

ABD’den sonra en çokça polis güçleri şiddetinin ve cinayetlerinin yaşandığı Fransa’da aynı evsiz hava meydanı Paris’te havalimanında tıpkı evsiz, elinde bıçak bulunduğu ve düzenlilik görevlilerini tasalı ettiği gerekçesiyle polis güçleri marifetiyle vurularak öldürüldüterminalinde elinde bıçak olduğu ve düzenlilik güçlerini huzursuz ettiği gerekçesiyle vurularak öldürüldü.

Euronews’in haberine bakarak Fransa’nın başkenti Paris’in kuzeyindeki Roissy-Charles-bile-Gaulle Havalimanı’nda bu sabah erken saatlerde meydana gelen olayda bıçaklı tıpkısı kayırıcı vurarak öldürdü.

Itimat Müdürlüğü’nün Twitter paylaşımı

Paris Güven Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Polis Güçleri bu sabah Roissy Charles birlikte Gaulle havaalanında elinde bıçak bulunan tehditkar bire bir kişiyi soğukkanlılıkla süreduran hale getirdi” denildi.

Faisant preuve de sang-froid, les policiers ont neutralisé ce matin un individu menaçant arz possession d’une arme blanche à l’aéroport bile #Roissy Charles üstelik Gaulle. pic.twitter.com/KBtVKQVtbH

— Préfecture de Police (@prefpolice) August 10, 2022

Fenomen, Fransız başkentinin şimal doğusundaki havaalanının 2F terminalinde CEST saat 8:20 civarında meydana geldi.

Olayın tanığı bir havaalanı görevlisi ise bilgi ajanslarına yaptığı açıklamada, “Evsiz tıpkısı gönül asayiş görevlilerini tasalı ediyordu ve çizi polisi onu boca etmek için çağrıldı. Polisin uyarısıyla uzaklaşan adan taşlama etmeye bitmeme etti. Bilahare arkasını döndü ve tıpkı bıçak çıkardı” dedi. 

Polisten alınan bilgiye göre ise adamın bıçak çıkarması tehdit kendisine algılandı ve tıpkısı polis memuru silahını kullandı. 

Olay namına şahit olan bire bir AFP fotoğrafçısı, “ayrıntılarıyla, mülevven aynı adamın polise bıçak kabil sâdır bire bir nesneyi savurduğunu. Ikaz verildiğini, ancak öne çıktığını ve aynı polisin keskin ettiğini. Hoppadak ayrımsız halk yara edildiğini” söyledi. .

Resimci, kurbanın bir sedyeye konduğunu ve yolcuların erişemeyeceği bire bir alana boşaltma edildiğini söyledi.

Fransa’da 23 yaşındaki müzisyen ve kız kardeşine polis güçleri şiddeti

 

Paris’te polis güçleri şiddetine karşı hadiseli eylem

 

Fransa İçişleri Bakanından polis şiddeti itirafı

 

Share: