Otobüs şoförünün oğlu Kınay: “Babam frenlerin arızalandığını fark edince yolculara ürkü yapmamalarını söylüyor”

Otobüs şoförünün oğlu Kınay: “Babam frenlerin arızalandığını ayırt edince yolculara panik yapmamalarını söylüyor”

AĞRI – Dert’da geçkin meydana gelen ve 7 vatandaşın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan otobüs kazasında, otobüs şoförünün oğlu kazayla ilişkin açıklamalarda bulundu.

Balkı’nın Sap ilçesinde geçmiş öğle saatlerinde Van’dan Veca istikametine revan yolcu otobüsünün freni patlaması konusunda alın şeritten mevrut 2 tıra çarparak yalaz aldı. 7 kişinin hayatını kaybettiği 18 kişinin bile yaralandığı kazada otobüs şoförü olan 58 yaşındaki Abdulkerim Kınay’ın oğlu Esat Kınay, babasının 40 yıllık otobüs şoförü olduğunu ve otobüsün frenlerinin tutmadığını fark ettiği anda yolcuları uyararak kayırıcı tarafa geçmeleri ve sakin olmaları üstüne uyardığını kanıt etti.

Kazayla ilişik yaralılardan ve görgü tanıklarından aldığı bilgileri açıklayan Esat Kınay, “Babam Van’dan İstanbul istikametine gidiyor. Van’dan Tutak’a büyüklüğünde geliyor ve frenlerin arızalandığını ayırt edince yolculara ürkü yapmamalarını ve geriye akilane gitmelerini söylüyor. Geriye revan yolculardan ayrımsız tanesi tıra çarptıktan sonra camdan fırlayarak başka çükündür arabasının içine düşüyor. Haddinden Fazla şükür ona tıpkısı şey olmadı. Keşke diğerlerine da aynı husus olmasaydı, babama bile bire bir madde olmasaydı. Babam 112’yi arayarak frenlerin yırtık olduğunu bildirmiş. Tığ bunları yanık olan ve birikim tanıklarından duyduk. Babamı tanılamak için analiz verdim sonuçları bekliyoruz. Testler Trabzon’a gönderilmiş.” ifadelerine kayran verdi.

Share: