Ormandaki cinayet ‘kan davası’ artık; 5 denetleme

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde, Ağrılı inşaat işçisi Kenan Uzunay’ın (20) ormanda esasen tabancayla vurulup öldürüldüğü cinayetin, ‘kan davası’ zımnında işlendiği ortaya çıktı. Olayın ardından gözaltına alınan 5 kaka, adliyeye atıf edildi.

Bodrum- Güvercinlik karaca yolu kenarındaki ormanda 29 Ağustos’ta saat 17.00 sıralarında, plaja müracaat etmek için bölgeden güzeşte 2 hayat, ayvaz cesedi buldu. İhbarla fenomen hesabına kurnaz ve esenlik ekipleri irsal edildi. Üstünde şort, kırmızı tişört ve çedik olan kişinin başının arkasından tabancayla vurulduğu belirlendi.

Üzerinden kimlik çıkmayan kişinin cesedi, savcı ve jandarmanın görüngü yerindeki incelemelerinin peşi sıra ölü açımı üzere Muğla Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı. Bodrum İlçe Bitirmiş Komutanlığı İstihbarat Bölüm ekipleri ile Cingöz Cürüm Araştırma Timi (JASAT), cesedin bulunduğu bölgede arama yaptı. Dedektörün da kullanıldığı aramalarda, tanıt olabilecek iz arandı. Jandarmanın araştırmasında ölen kişinin, Bodrum’da inşaatta etkin Veca Patnos nüfusuna kayıtlı Kenan Uzunay olduğu tayin edildi. Uzunay, 30 Ağustos’ta Patnos’ta toprağa verildi.İNTİKAM İÇİN ÖLDÜRMÜŞLERJandarma Yanlışlık Araştırı Timi (JASAT) ve İstihbarat Bölüm Müdürlüğü ekipleri olayla ait geniş çaplı anket başlattı. Bu kapsamda, ekiplerin çalışmasıyla olayı gerçekleştiren 5 şüphelinin izine ulaşıldı. İncelemelerde şüphelilerin şehir dışında olduğu belirleme edildi. senkronik adına Burdur, İzmir ve Isparta inanma müdürlüğü ekiplerince mücahede yapıldı. Adresleri tayin edilen M.D., F.K. İzmir’dahi, S.C., Y.E. Burdur’da ve N.C. Isparta’da yakalanıp gözaltına makbuz. 5 nahoş Bodrum İlçe Güllabi Komutanlığı’na getirildi. Burada ifadeleri alınan şüphelilerin, 14 sene önceki Kenan Uzunay’ın babasının Patnos’ta keserle akrabaları olduğu öğrenilen kişiyi öldürdüğü ve öldürülmüş kişinin yeğeni N.C.’nin öç kabul etmek için Kenan Uzunay’ı öldürdüğü ortaya daha çok.Olay haset şüphelilerin Turgutreis’te hararetli Uzunay’ı telefonla arayıp hariç çağırdığı ve görüngü yerine götürerek öldürdüğü belirlendi. Jandarmadaki işlemleri tamamlanan 5 dalavereli hasis asayiş önlemleriyle açıkgöz kontrolünde adliyeye sevk edildi. Gazetecilerin ‘Neden öldürdünüz?’ sorusunu karşılıksız bırakan şüphelilerden bazılarının yüzlerini kapattığı görüldü.

Share: