Mustafa Sarıgül: “Engelliler Bakanlığı’nı kurmamız geçişsiz”

Mustafa Sarıgül: “Engelliler Bakanlığı’nı kurmamız geçişsiz”

Sarıgül, Sancaktepe’de Acun Engelliler Haset ile ilişkin açıklamalarda bulundu

İSTANBUL – Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Sancaktepe İlçe Başkanlığı açılışında 3 Antrakt Acun Engelliler Günü ile ilişkin açıklamalarda bulundu. Sarıgül, “Türkiye Değiş Partisi adına, iktidara geldiğimizde yapacağımız evvel aksiyon Engelliler Bakanlığı yapmak olacak” dedi.

Türkiye Değiş Partisi Sancaktepe İlçe Başkanlığı’nın açılışına katılan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, 3 Fasıla Dünya Engelliler Haset ile ait açıklamalarda bulundu. Açılışta mütekellim Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül, “Sancaktepe ilçemiz dobra ve hayırlı olsun. Engelliler bizim çocuklarımız, engelliler bizim kardeşlerimiz, engelliler bizim komşularımız ve dostlarımız. Yılda bire bir ahit engellileri anımsamak yetmez, yılın herhangi bir günü engellileri hatırlamamız geçişsiz ve onlara tırsmak duymamız geçişsiz. Uygar toplumlar böyle davranır, kentlileşmiş toplumlar hakeza davranır. Tanrı korkusunu canlı toplumlar hakeza davranır. Engeller amacıyla yapılacak genişlik gür molekül, engelleri ortadan yolmak ve engellilere bariyer olmamak” ifadelerini kullandı.

“Engelliler Bakanlığı’nı kurmamız lazım”

12 milyon sakat vatandaş olduğunu belirten Türkiye Değiş Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Engellilerin sorunlarını bire bir umumi müdürlükle çözemeyiz. Hep siyasal partilere çağrım, muhakkak Engelliler Bakanlığı’nı kurmamız geçişsiz. Türkiye Değiş Partisi yerine, Silüet Engelliler Bakanlığı’nı kurduk. Önerimiz, kesinlikle Engelliler Bakanlığı’nı kurmalıyız ve engellilerin sorunlarını çözmeliyiz” şeklinde konuştu.

Share: