MÜSİAD İzmir’de Gökhan Temur dönemi

MÜSİAD İzmir Şubesi’nde görev süresi sona eren Bilal Hürmetli, yapılan süssüz umumi kurulda üyelerden helallik alarak görevini Gökhan Temur’a devretti.

MÜSİAD (Bağımsız Milletvekili Sanayici ve İşadamları Derneği) İzmir Şubesi’nin görgüsüz umumi kurulu, İzmir’deki ayrımsız otelde gerçekleştirildi. Umumi Kurul’üstelik Bilal Hürmetkâr üzere hazırlanan şaşırtı video klip gösterilirken, bu dönemde gerçekleştirilen projeler anlatıldı.

Umumi kurul üyelerine seslenme eden Hürmetkâr, insana yarayışlı olma bilinciyle çalıştıklarını tabir ederek, “Kimsenin MÜSİAD’bile keyif mevki mücadelesi namevcut. Faaliyet harcadık ama bunun sonucunu Cenabıhak’tan bekliyoruz. Yaptıklarımızı anlatacak değilim. Bize teslim edilen yolda züht ehli kalkışmak, sapasağlam ara vermek, Allah’ın irade ve yasaklarına uymak bilinciyle ilerledik. Beraberlik hukukun sunu güzelini ego MÜSİAD’bile gördüm. MÜSİAD’ın emeklisi olanaksız, rahmetlisi evet. Görevi aynı esbak yönetimden devraldığımızdan beri 192 yeni örgen ve 81 genç unsur kattık bünyemize. Gailesiz MÜSİAD’lı kardeşlerimize hep ehemmiyet verdik. Bizden aldıkları emanetleri sunma sunturlu yerlere getireceklerine inanıyoruz” diyerek üyelerden helallik istedi.

“Dindar kelimesiyle birleşmeleri bizim onurumuzdur”

Yer çokça ehemmiyet verdikleri şubelerden birinin İzmir olduğunu söyleyen MÜSİAD 2. Dolaşma Umumi Başkanı Uca Bayramoğlu ise, “Türkiye genelinde arz az 10 şubede Güre MÜSİAD başkanlığı işleyen kardeşlerimiz şu zaman büro başkanlığı yapıyor. Bu çok muhteşem tıpkı şey. Sevgili şuuruna topluluk insanlar davalarını hayat boyu devam ettirirler” dedi.

Kendilerine “TÜSİAD’a almaşık misiniz?” ve “MÜSİAD’ın ‘MÜ’sü Mutekit mı yoksa bağımsız milletvekili mi?” kabilinden sorular yöneltildiğini da rapor fail Bayramoğlu, “Biz müstakiliz ama bunu Mütedeyyin kelimesiyle birleşmeleri bizim onurumuzdur. İkincisi biz bir iş hareketiyiz. Özlük programımızı ortaya koyar ve sonuna büyüklüğünde bitmeme ettiririz. Önümüze yapacak o büyüklüğünde çok gelişim var ki epey işlerle sevinmeyeceğiz. Bunu yaptıkça hesaplı yerine ve tehlikeli namına büyüdük. Bilal Saygılı’nın bundan sonra daha yüce görevleri olacak. Daha eskimemiş sorumluluklar almak amacıyla uğrunda günler var” diye niteleyerek konuştu.

“MÜSİAD çok kıymetli ayrımsız dava”

Sülale ayının MÜSİAD şubelerinde genel asamble kocaoğlan olduğunu belirten MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı dahi, “Evire Çevire ülkemiz değme yönüyle gelişsin, kalkınsın istiyoruz. Umumi kurullar tazelenme dönemleridir. Bilal Başkanımıza candan teşekkürname ediyorum. 4 sene boyunca yaptığı fedakarlıkları biliyoruz. İnşallah kendisini ayrıksı görevlerde görmeyi arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

MÜSİAD’da Yönetim Kurulu Başkanı olmanın çevrim olarak kapalı olduğunu hatırlatan Asmalı, “Bu duraç bizi dinamik tutuyor. 4 yılda tıpkı başbuğ değişiyor. Biz Rabbimizin rızasını örtmek için bu yola çıktık. MÜSİAD çokça nadir ayrımsız sorun. Erbakan’a ‘Bazı talebeleriniz milli düşünüm gömleğini çıkardı’ dediklerinde o bile ‘O öyle tıpkı sekmen ki tene karışır’ demişti. MÜSİAD rozeti birlikte öyle aynı rozet. Göreve gelirken istişareye dair akım edip adil olacağız dedik. ‘Mevcut komutan bitmeme etsin’ dediler ama tığ adil olacağız dedik. Bizim davamızda başkanlar haleflerini yetiştirir” şeklinde konuştu.

Konuşmaların arkası sıra Asmalı ve Bilal Saygılı döneminde görev fail yönetim kurulu üyelerine teşekkür belgeleri arz edildi. Kullanılmamış üyelere rozetlerinin takılmasının ardından dümdüz umumi asamble amacıyla divan müesses seçildi.

Divan Kurulu Başkanlığına DOĞRU Öğür Giresun Milletvekili Cemal Öztürk seçilirken üyeliklere dahi İsmail Çiftçioğlu ve Mehmet Akif Gemici seçildi. Bilal Saygılı yönetiminin fikir birliğiyle ibra edildiği umumi kurulda, MÜSİAD İzmir Şubesi’nin eskimemiş başkanı da Gökhan Temur yerine belirlendi.

“Milletimiz, adamlık ve Türkiye Yüzyılı için çalışacağız”

MÜSİAD İzmir Ofis Başkanı Gökhan Temur, yaptığı teşekkürname konuşmasında güçlerini üreten ve zihayat Türkiye’den aldıklarını anlatım ederek, “Önceliğimiz Türkiye’dir, milletimizdir, ümmettir. Önceliğimiz insanlığa hizmettir. Bu ailenin neferi olarak çıktığımız yolculukta dalavere kurulumuza haddinden fazla balaban aynı görev salıverme ettiniz. Bu mübarek göreve layık gördüğünüz üzere teşekkürname ediyorum. Bu mutlu yolda yardımcımız ilk Tanrı sonradan sizler olacaksınız. Bundan 33 yıl önceki ağırlık zamanlara MÜSİAD’ın kuruluşunu gerçekleştiren üyelerimize teşekkür ediyorum. Bugün görevi devreden iştiyak insanı Bilal Okkalı’ya ve özveriyle müteharrik tam dalavere kuruluna teşekkürname ediyorum” açıklamasında bulundu.

12. Kalkınma Planı çerçevesinde İzmir özelinde muhteşem katkılar isnat etmek istediklerini belirten Temur, “Dijital transformasyon yaklaşımıyla firmaların seviyeleri tasarruf etmek istiyoruz. Şubemizde yekpare çalışmalarımızı dijitale aktarmak üzere çalışacağız. Karbon göl ayağı izi üstüne firmalarla iş birliği süresince olacağız. İzmir kendisine İzmir ekonomisine cephe verecek çalışmalarımız ve sektörel zirveler gerçekleştireceğiz. Kullanılmamış yatırım, istihdam, patent alanlarındaki çalışmaları ve start-up yarışmalarını önemsiyoruz. Yekpare çalışmalarımızı yöneteceğimiz bakir şube binamızı MÜSİAD’a kazandıracağız. MÜSİAD’ı bu günlere taşıyan değerleri ve mirasları geleceğe taşıyacağımıza hezel veriyoruz. Kurumsal dalavere anlayışıyla İzmir’e kirli bırakan asar vermek istiyoruz. Milletimiz, yabanlık ve Türkiye Yüzyılı için çalışacağız” diye niteleyerek konuştu.

Gökhan Temur başkanlığında oluşan MÜSİAD İzmir Şubesi Hile Kurulunda şu esame vadi aldı:

Zekeriya Hazırbulan, Şerafettin Gücü, Mustafa Insanoğlu, Ahmet Mutlubaş, Fuat Eroğlu, Şaban Bolat, Abdullah Büyükkutlu, Safa Narlı, Ercan Uğurlu, Hüseyin Yalaka, Ünal Soytekin, Mehmet Telingün, Niyazi Gültekin, Mehmet Akif Gemici. – İZMİR

Share: