Muş Heybet Hastanesi 6 poliklinikte akşam ezanı mesaisi başlattı

Muş Cesamet Hastanesi 6 poliklinikte akşam mesaisi başlattı

MUŞ – Muş Azamet Hastanesi Başhekimliği, akıbet günlerde yaşanan deniz zımnında kadın tevellüt, çocuk, dahiliye, ayn, kulak büyüklenme derbent ve nöroloji polikliniklerinde akşam mesaisi başlattı.

Hastane yönetimi vasıtasıyla alınan kararla, bölüm içerisinde yaşanan yoğunluğu minimize demek ve ruz saatlerinde hastaneye gelemeyen vatandaşlara amelî seçmek için hafta içi 17.00-19.00 saatleri arasında bakım vermeye başladı. Konuyla ilişik gazetecilere bilgi veren Muş Izzet Hastanesi Sertabip Yardımcısı Dr. Mehmet Emniyetli Karıl, hasta ve sökel yakınlarının memnuniyetini temin etmek üzere hastaneye gelemeyen vatandaşlar amacıyla bu uygulamayı başlattıklarını söyledi.

Acil servisteki yoğunluğu çelmek amacıyla avrat mevlit, yavru, ayn, dahiliye, kulak burun argıt ve nöroloji polikliniklerinde iş saatlerini uzattıklarını anlatan Karıl, “Bu polikliniklerde hafta arası gelişigüzel dönme 17.00-19.00 saatleri arasında rahatsız kabulü yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın bakım alma noktasında kıygın olmamaları için başlatılan akşam ezanı poliklinikleri uygulaması talepler berenarı devam edecektir. Bu aplikasyon yardımıyla evgin servislerde yaşanan yoğunlukları birlikte azaltmaya çalışıyoruz. Günce kestirmece 6 bin hastaya hizmet veren Muş Kerem Hastanesinde 180 doktor, bin 500 personelimiz bulunmaktadır. Akıbet dönemlerde bakir hekim arkadaşlarımızın da göreve başlaması ile toprak dışı sevklerimizi minimum seviyeye indirmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımız, MHRS sistemi üzerinden randevu alıp gelebilir” dedi.

Başlatılan akşam ezanı polikliniği uygulaması ile vatandaşların ferah ferah hastalarını getirip otama ettirebildiklerini vurgulayan Bala Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Furkan Koçaslan ise “Akşam mesaisi 2 saat sürüyor. Aktarılma içerisinde yapılan tedavilerde termin alamayan bir nice hastamız oluyordu. Esenlik Bakanlığının önerisi ile bizde bunu kabul ettik. Dolayısıyla başlatılan akşam poliklinikleri uygulaması ile dönüş içerisinde yaşanan yoğunluğun önlenmesi amaçlanıyor. Bu aplikasyon ile çıktı hastaya bakım vermeyi hedefliyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: