Milli Terbiye Vekil Yardımcısı Şensoy, Düzce’de okul açılışına katıldı

Milli Terbiye Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, Düzce’birlikte “İlköğretim Haftası” etkinliklerine katıldı, okul ve karye hayat merkezi açılışı gerçekleştirdi.

Düzce Valisi Cevdet Atay ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlkokulunda planlı “İlköğretim Haftası” etkinliklerine katılan Şensoy, burada öğrencilerin gösterilerini izledi.

Etkinlikte mütekellim Şensoy, inşallah bu sene, maskesiz şekilde bayındır soluk alarak eskimemiş eğitim bilimi tedrisat yılını kalburüstü şekilde tamamlayacaklarına inandığını söyledi.

Bakanlık olarak yıpranmamış yetişek talim yılında meslek öncesine ehemmiyet verdiklerini anlatan Şensoy, şu bilgileri paylaştı:

“Bu politika doğrultusunda 3 bin yıpranmamış anaokulu ve 40 bin bakir temel sınıfı açmayı hedefledik. Gelmiş olduğumuz noktada 1500 anaokulunu kurnaz bulunmaktayız. Bu yıl başlatmış olduğumuz köy dirim merkezleriyle karye okullarımızın metruk olan binalarını yetişek öğretime ek kabil bir hedefimiz vardı. Bu doğrultuda 1600’e mümasil köy dirim merkezini açtık. Bugün Düzce’birlikte üstelik aynı tanesini açacağız.”

Etkinliğin arkası sıra Vali Atay ile Düzce Anaokulunu ziyaret fail Şensoy, hoca, öğrenci ve velilerle görüştü.

Şensoy, elan sonraları Çerkez Taşköprü İlkokulu ile Çerkez Taşköprü Köy Hayat Merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Share: