Milli boksörlerden mekân duyarlılığı

İtalya’birlikte yapılacak Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan Yıldız Eş Boks Milli Takımı’nın sporcuları, yersiz zamanlarında orman ve piknik alanında çevreye atılan çöpleri topluyor.

Türkiye Boks Federasyonu Kadıdağı Dinlenme Kampı Merkezi’nde, Başantrenör Ahmet Çınar ile havari antrenörler Mehmet Dalbudak ve Feridun Şah nezdinde 3 Eylül’de kampa giren Yıldız Eş Boks Milli Takımı’ndan 13 sportmen, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor.

Antrenör ve sporcular, İtalya’daki bökelik öncesi hazırlıklardan arta artan zamanlarda kamp merkezinin çevresindeki ormanlık düz ve piknik alanlarında kasaba temizliği yapıyor.

Çevreyi kirletenleri “Yararsız atmayın” mesajı

Başantrenör Ahmet Çınar, AA muhabirine, şampiyonluk hazırlıklarının tamlık hızıyla sürdüğünü, kampın 24 Eylül’de sona ereceğini söyledi.

Şampiyonanın 25 Eylül’de başlayacağını dile getiren Çınar, “Şampiyonadan madalyalarla dönmeyi hedefliyoruz. Bunun için tamlık gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Çevreye duygun nesiller yetiştirmek istediklerini vurgulayan, çevreyi kirleten insanlara dahi “Gübür atmayın” mesajı veren Çınar, “Antrenmandan boşta mütezayit zamanlarda çocuklarımıza kasaba temizlik bilincini etkilemek ve topluma birlikte farkındalık sağlamak amacıyla çevrede mevcut, piknik yapan insanların attığı çöpleri topluyoruz. Umarım bu kampın etrafında, doğada bulunan çöpleri insanlar aynı elan atmaz.” diye niteleyerek konuştu.

“Doğa bizim, belde bizim”

Milli boksör Pınar Puan ise kampın pir geçtiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Antrenmanlarımız dışında abes vakitlerimizde antrenörlerimizle gelişigüzel çevreye yarayışlı şeyler yapıyoruz. Doğa bizim, yer bizim. Herkesin bu konuda az buçuk elan şuurlu olmasını istiyoruz. Yerlere yararsız atmamaları hepimiz için bol olacak. Yararsız atma ve çevrenin kalıntı olması hepimizin sorunu zira acun bizim. Bu yüzden herkesin daha dikkatli olmasını istiyoruz.”Share: