Mezarlıkta eski kız arkadaşını bıçaklayan maznun: Akım halinde olunca bıçak boynuna balya geldi

KAYSERİ’nin Melikgazi ilçesinde, mezarlıkta buluşarak tartıştığı sakat kız arkadaşı G.O.’yu (15) boğazından bıçaklayıp, yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan B.A.’nın (15) müebbet mahpushane cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. İlk duruşmada anlatım veren maznun B.A., “Korkutmak üzere bıçağı çıkardım. Cereyan halinde olunca bıçak boynuna denk geldi. Pişmanım” dedi.

Fenomen, 23 Mayıs sabahı, Germir Mahallesi’ndeki mezarlıkta meydana geldi. B.A. ile mezarlıkta buluşan sakat kız arkadaşı G.O. ortada tartışma daha çok. Ağız Dalaşı, gelişmemiş sürede kavgaya dönüştü. B.A., cebinden çıkardığı bıçakla G.O.’yu boğazından bıçakladı, kendisini ise ayağından yaraladı. Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine polis ve esenlik ekipleri gönderme edildi. Esenlik ekibince Erciyes Üniversitesi Tababet Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan G.O. tedavisinin arkası sıra taburcu edilirken, B.A. ise iyileştikten bilahare ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

İDDİANAME DÜZENLENDİ Kayseri Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nca hesaplı sormaca tamamlanıp, savca hazırlandı. Kayseri 6’ncı Aheste Ukubet Mahkemesi’nde kabul edilen iddianamede, B.A. üzerine ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan müebbet mahbes cezası istendi.İLK ÖĞÜN HAKİM KARŞISINA ÇIKTIKayseri 6’ncı Pahal Ceza Mahkemesinde görülen davanın geçmiş duruşmasında vakfedilmiş maznun B.A. ile mağdur bozuk kız arkadaşı G.O. ile yan avukatları hazır bulundu. Murafaa, sanığın 18 yaşından aşağı olması dolayısıyla basına sınırlanmış oturumda gerçekleşti.İddianamedeki ifadesini yeniden ettiği öğrenilen sanık B.A., “G.O. ile ocak kocaoğlan kadar sevgili olduk. Küçük Ay ayında ayrıldık. Bu süreçte okulumu değiştirdim. O dahi benimle tıpkı okula geçti. beraber apayrı kız arkadaşım oldu. G.O. okulda halen kendisiyle görüştüğüme dayalı söylentiler çıkardı. Bu da bakir kız arkadaşımı erinçsiz etti. Yine eski okuluma geçtim. Hakkımda sâdır söylentileri temas etmek için G.O.’yu çağırdım. Gerçekte mezarlığın yanındaki marketin oradaki parkta konuşmak istemiştim fakat yakın arkadaşlarımın bile G.O. ile buluştuğumu görmelerini istemedim. Bundan dolayı mezarlığın peş kısmında buluşmayı teklif ettim” dedi.’HAREKET HALİNDE OLUNCA BIÇAK BOYNUNA DENK GELDİ’Öldürme kastı olmadığını encam süren B.A., “Okulumun etrafı korkulu olduğu için bıçak taşıyordum. G.O., bana ve kız arkadaşıma taşlama edince sinirlendim. Bıçağı omzuna saplayacaktım ama G. akım etti ve boynuna geldi. Çokça korktum ve bıçağı yere attım. Kanamasına bastırmak amacıyla yanına gittiğimde, G.O. bıçağı benim bacağıma sapladı. İlk müdahalesini önemsemedim ancak arkası sıra 2 el henüz sapladı. Şok halinde olduğu amacıyla G.O.’dan özür diledim. Kendisini cani kastım yoktu. Bana ve kız arkadaşıma ettiği hakaretler nedeniyle bir anda çok sinirlendim. Oynatmak üzere bıçağı çıkardım. Akım halinde olunca bıçak boynuna balya geldi. Pişmanım” diyerek konuştu.’OLAY SONRASI GÜRÜLTÜLÜ TELLERİMDE SORUN OLUŞTU, FİZİK TEDAVİ GÖRÜYORUM’

Olayda yaralanan G.O. ise “Beni özellikle mezarlığa çağırdı. Olayı tasarladı. Olay sonrası curcunali tellerimde sav oluştu. Hikmet otama görüyorum” dedi. Duruşma heyeti verdiği vuzuh değişmeyen ile maznun B.A.’nın alıkonulma halinin devamına hükmederek, kıygın G.O.’ya ilgilendiren kati raporunun beklenmesi amacıyla duruşmayı gelecek ayrımsız tarihe erteledi.

Share: