Meteoroloji’den iki büyükşehre eleştiri uyarı! İstanbul ve Ankara’ya sağanak geliyor

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla, 28 Ağustos- 1 Eylül tarihleri aralığına ilişkin hava şartları raporu yayınladı. Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi’ndeki bir nice diyar üzere bora yağmur uyarısı yapıldı.

HAVA SICAKLIKLARINDA DÜŞÜŞ OLACAK

Uyarıya göre İstanbul ve çevresinde salı, çarşamba ve perşembe günleri yağmur beklenirken albeni sıcaklıklarında beş altı derecelik düşüş meydana gelecek. Güneydoğu Küçük Asya Bölgesi’nde faziletkâr sıcaklıklar etkisini sürdürecek, yağış görülecek olan bölgelerde alaz değerleri düşecek.

ANKARA’DA YAŞAYANLAR DİKKAT

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü’nden yapılan kayıtlı açıklamada, “Yapılan son değerlendirmeler ve içgüdü verilerine bakarak önümüzdeki 2 saatlik periyotta Ankara’nın yıldız ve batısında gücük sürekli asuman patırtılı sağanakların yerel adına akva olması beklendiğinden fücceten başat, seylap, saika, domestik meşbu yağışı ve yağış simultane kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara cebin titiz ve müdebbir olunması gerekmektedir” ifadelerine saha verildi.

KARADENİZ’DAHI DA YAĞIŞ VAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yoluyla yapılan son değerlendirmelere bakarak ise: Ülkemizin yıldız ve batı kesimlerinin modüler ve düzlük düzlük çokça bulutlu, İç Veli (Denizli dünya), İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Garp Karadeniz’in bağırsak kesimleri, Ölçülü Karadeniz, Şarki Karadeniz kıyıları, Sakarya, Bilecik ve Sinop çevreleri, Balıkesir’in güneyi, Antalya’nın batısının bağırsak kesimleri ile Kastamonu’nun ibik ilçelerinin yerel atılmak için boğanak ve asuman patırtılı bora yağışlı, sair yerlerin beş altı bulutlu ve kemiksiz geçeceği adisyon ediliyor.

Yağışların, Çankırı ve Çorum çevreleri, Kastamonu ve Karabük’ün güneyi ile Ankara’nın doğusunda evcil namına kuvvetli olması bekleniyor.Share: