Kütahya haberi… Nazır Soylu, Kütahya’da YANLIŞSIZ Parti Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantısı’nda konuştu: (2)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kılıçdaroğlu, bugün Kütahya’nın inancını görüyoruz. Sen ne büyüklüğünde kıvırırsan kıvır, sen hangi kadar hile söylersen söyle, sen ne kadar istismar edersen ten, 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı’yla bu arada biz Kanunuesasi’yı değiştirecek gücü elde edeceğiz ve bu işi bitireceğiz.” dedi.

Soylu, Kütahya Dumlupınar Spor Salonu’nda gerçekleştirilen DOĞRU Öğür Genişletilmiş İl Enformasyon Meclisi Toplantısı’nda, Türkiye’nin son 20 yılda makro projelere imza attığını söyledi.

Türkiye’deki çap dairelerinde başı engelsiz ya dahi başörtülünün kendisini sıkıntı ifade edebildiğini vurgulayan Aristokrat, şöyle bitmeme etti:

“Kılıçdaroğlu, akşam yatmış, sabah kalkmış diyor ki ‘Başörtüsüyle ilişik yasa getireceğim.’ Kılıçdaroğlu, senin fikrinin ve zikrinin hangi olduğunu biliyoruz. Kimin aklına karpuz kabuğu çekmek istediğini, onu üstelik biliyoruz. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımız söyledi. Şayet az buçuk yüreğin varsa Meclis’teki sayını getirirsin, Türkiye’deki Temel değişikliğinin altına imza atarsın, kartını görürüz ama o herhangi bir zamanki üzere çarkçı ya çark etmenin formülünü bulur. ‘Tamam bitti, oldu, olmadı, komisyona devretme edelim, şöyle yapalım, böyle edelim…’ Kılıçdaroğlu, bugün Kütahya’nın inancını görüyoruz. Sen hangi büyüklüğünde kıvırırsan kıvır, sen ne kadar biber dolması söylersen söyle, sen ne kadar istismar edersen cilt, 2023 seçimlerinde Topluluk İttifakı’yla bu arada tığ Kanunuesasi’yı değiştirecek gücü elde edeceğiz ve bu işi bitireceğiz.”

Vekil Soylu, birilerine istismar fırsatı vermeyecek elan etkili tıpkısı yapıyı oluşturmayı hedeflediklerini anlattı.

Aristokrat, “Münasebet Türkiye yüzyılı diyoruz? Bunun için Türkiye yüzyılı diyoruz. Doğu ve Güneydoğu’daki Kürt kardeşlerimiz kendilerini anlatım edemezlerdi, zaman ediyorlar. Gelişigüzel şeyi söylüyorlar, dillerini konuşuyorlar, kendilerini tabir ediyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Terör örgütü PKK’nın vaktiyle esnaftan haraç aldığını hatırlatan Aristokrat, şunları kaydetti:

“Bugün esnaftan baç takanak PKK yok, iflahını kestik. Belediyelerin paralarını dağa gönderirlerdi, zaman gönderemiyorlar. Gerçi ona dahi CHP itiraz ediyor, ‘Niye PKK’ya vermiyorsunuz?’ diyor. Yıldırı örgütünden birisini etkisiz hale getirdiğimiz ant yani arada sırada ‘Öldürdük’ demiyoruz, ‘Etkisiz ayla getirdik’ diyoruz. Devletin böyle benzeri dili var. Ben kimi vakit ‘Öldürdük’ da diyorum bittabi. Şimdi listeye bakıyoruz değil mi? Diyoruz kim ‘Sarı liste, öldü.’ ‘Kırmızı çizgilik, öldü.’ ‘Gri çizgilik, öldü.’ diyoruz.

Demin Kılıçdaroğlu bize tıpkısı listeye daha bakma görevi verdi, buna dahi bakacağız. CHP’nin tutuklu gazeteciler listesine bakacağız, hangisi teröristtir hangisi değildir. Tıpkı fırka kendini fakat bu kadar pespaye edebilir. Bire Bir siyasi parti ancak bu büyüklüğünde aklından yoksun kabil. Cümle 91 PKK’lı, KCK’lıyı o listenin içine koymuşlar. 17 MLKP’liyi, 9 DHKP-C’liyi o listenin içine koymuşlar. Illet? Destek Olmak için gözetmek üzere. Ki emir veriyor? Ağababaları komut veriyor. Ki talimat veriyor? Demirtaş hapishaneden konuşuyor, Apo diğer taraftan, Çerağ gayrı taraftan. Hepinizin iflahını kesmezsek namerdiz.”

“Gerçekleştirecek çokça işimiz var”

Aristokrat, görevlerinin hemen Diyarbakır’ı, Şırnak’ı rahat ağıl tefhim etmek olmadığını vurgulayarak, “Biz o büyüklüğünde hayatiyetli ve şişman olacağız kim Allah talih edecek göreceksiniz Suriye’yi, Şam’ı birlikte tığ rahat kuzuluk getireceğiz. Bağdat’ı üstelik biz rahat arkaç getireceğiz. Afganistan’ı, Pakistan’ı birlikte erinçli ağıl getireceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını tamlayan Soylu, “Şimdi çatlıyorlar. Cumhurbaşkanımız 29 Ekim’da TOGG arabasının Bursa’birlikte şalterine basacak. Çatlıyorlar. Türkiye yüzyılında bize tıpkısı yerli araba yetmeyecek. Daha fazlasını yine Topluluk İttifakı’yla yapacağız inşallah. Bunu hep bu arada sağlayacağız. Gerçekleştirecek haddinden fazla işimiz var. Hep mücadeleyi ortaya koyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, ülkedeki katıksız afetlere da değinerek, “Sakat Türkiye değiliz. Tanrı’a hamdolsun. Tayyip Erdoğan’ın yönettiği hiçbir afette bu devletin gücünde tek sıkıntı olmadı. ‘Nerede bu devlet?’ değil, ‘Cenabıhak devletten ve milletten razı olsun.’ denilen tıpkısı Türkiye tablosu meydana getirdik.” dedi.

Uyuşturucuyla mücadele

Uyuşturucuyla mücadeleyle ilişkin değerlendirmelerde bulunan Soylu, şöyle konuştu:

“15 Temmuz öncesi Türkiye’da hapishanelerde 35 bin mızrap satıcısı vardı. Yargıyla, emniyet güçlerimizle, kurnaz güçlerimizle şu anda ne büyüklüğünde olduğunu biliyor musunuz? 116 bin kişiyi can tıktık. Buradan söylüyorum. Okulların önünde uyuşturucu satılmasına müsaade etmiyoruz, etmeyeceğiz. Türkiye’nin hiçbir noktasında maden satılmasına izin etmeyeceğiz. Gene söylüyorum, emniyet güçlerimize tekrar talimat veriyorum. Esrar satıcısını bulduğunuz an ayaklarını kırın.”

Aristokrat, çıkmaz sokak gezip tarihin yer büyük eroin operasyonlarını gerçekleştirdiklerini belirterek, şu anda uyuşturucunun yüzde 75’ini Türkiye sınırına girer girmez yakaladıklarını kaydetti.

Terörle elbet savaş ediliyorsa uyuşturucuyla birlikte mücadelenin kararlılıkla yürütüldüğünü anlatan Soylu, “Bizim eş yapımızı, gençlerimizi, geleceğimizi otalamak istiyor. Bu, kendinden Amerika’nın ve Avrupa’nın tıpkısı operasyonudur. Onlar öz gençlerini zehirliyor ve uyuşturuyorlar. Tığ buna izin edemeyiz.” şeklinde konuştu.

“Bizim ittifakımız hakkın yolunun ittifakıdır”

Nazır Aristokrat, dünya mazlumlarının Türkiye’den canlı bire bir patırtılı beklediğini dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim ittifakımız 2023 seçim ittifakı değildir. Bizim ittifakımız, bizim medeniyetimizin ve değerlerimizin ittifakıdır. Bizim ittifakımız hemen kuvvet ittifakı değil, Selçuklu’nun, Osmanlı’nın, ecdadımızın, Mevlana’nın, Hacı Bektaş Veli’nin, Hacı Hezel Veli’nin, bilcümle erenlerin, herkesin ama bütün manevi büyüklerimizin bize bıraktığı ittifaktır. Biz buna mecburuz. Gelecek nesillerimiz için, ülkemizin yarınları için, ülkemizin hayat dolu ve iri olması üzere.

Huzurlarınızda Sayın Ululuk Bahçeli ve Sayın Mustafa Destici’ye minnetle şükranlarımızı nakletmek istiyorum. Bizim anlayışımız tevhit anlayışıdır, bağlantı anlayışıdır. Buradan hayatiyetli tıpkı şekilde yürümeliyiz. Nazik tıpkı bırakıt bırakıyoruz gelecek nesillerimize. Öyle kıvılcım pinçik, ‘Tayyip Erdoğan’ı yıkalım de elbet yıkalım’ anlayışında aynı kavil değil. Bizim ittifakımız hakkın yolunun ittifakıdır.”

Ati yıl yapılacak seçimlere değinen Soylu, şunları kaydetti:

“Seçme olduğu akşam ezanı o Kılıçdaroğlu’nun yüzünü görecek miyiz? Ama o tekrar buna ayrımsız kulp bulur değil mi? O yeniden bire bir bahane bulur. Kavim ona anca bire bir sille vuracak ki aynı daha evinden hariç çıkamayacak. Onun yalanlarına, iftiralarına, büyükelçilerle gelişim birliğine, Amerika önünde diz çökmesine anca tıpkı sille vuracak ki dışarı çıkamayacak. Diğerlerinin doğrusu mecali kalmayacak. Hiç zül etmeyin, 2023’ten sonra anca benzeri yürüyeceğiz ki tozumuzu yutacaklar. 2023’te sandıkları patlatmaya, o büyükelçilere ders vermeye, Amerika’nın tuzaklarına, Avrupa’nın tuzaklarına ders vermeye amade mısınız?”

Nazır Soylu, Cumhur İttifakı’nın Kızılelma’sının 2023’te Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ı baştan cumhur reisi cüda etmek olduğunu sözlerine ekledi.

Toplantının böylelikle AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, Bakan Aristokrat’evet çini vazo dürü etti.

Programa, YANLIŞSIZ Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, Ceyda Ağırbaşlı Erenler ve İshak Gazel ile çok sayıda partili katıldı.

(Bitti)

Share: