Kur’an yakma provokasyonunda bulunan Paludan: Dakikada 5 endişe geliyor, korkuyorum

İsveç’te aşırı sağcı politikacı Paludan, hafta sonu Stockholm’deki Türkiye Büyükelçiliği uğrunda skandal bire bir olay gerçekleştirerek Kuran-ı Cömert yaktı. Bu ağır kışkırtma sonrası ilk kez konuşan Paludan pişman olmadığını söyledi.

“EGO BUNU YAPTIM ÇÜNKÜ SİYASİ SEBEPLERİM VARDI”

Paludan, “Mübarek kitabı yakma eylemini gerçekleştirdikten sonradan ‘tamam bu oldu’ dedim. Fakat düşündüğüm kadar çıkmadı” ifadelerini kullanırken, kendisine yöneltilen “pişman mısınız” sorusuna ise, “Yararlı, ego bunu yaptım çünkü politik sebeplerim vardı. Bu kadar çok insanın beni çivilemek istediğini görünce üzüldüm” açıklamalarında bulundu.

“DAKİKADA 5 TEHDİT MESAJI GELİYOR”

Elan önceki de analog kötü saldırılarda kâin Paludan, “Eskiye nazaran şu dakika imdi zılgıt geliyor” dedi. 2019’dan beri bire bir koruması olduğunu söyleyen Paludan, “Şu an yaşadıklarım öncekilere tek benzemiyor. Çok henüz alçak tehditler geliyor. Toplumsal medyada dakikada 20 mesaj geliyor ve bunlardan 5’i gözdağı oluyor” ifadelerini kullandı.

“BİRİLERİ BENİ ÖLDÜRECEĞİNİ SÖYLÜYOR

Gazetecinin namına yönelttiği, “Korkuyor musunuz?” sorusuna ise Paludan, “Tamam, birileri beni öldüreceğini söylediği amacıyla korkuyorum. Bana ne yapacaklarını anlatıyorlar” diye niteleyerek konuştu. Katmerli sağcı agresif ayrıca, “Bu eylem ile İsveç’in NATO üyeliği arasında tıpkısı bağlantı yok” dedi.

Share: