Konya’da FETÖ toplantısına başat: 8 durdurma

– Konya’da FETÖ toplantısına sel: 8 tutuklama

KONYA – Konya’da polis ekiplerince FETÖ Silahlı Terör Örgütü üyelerinin güruh yaptığı esnada sel yapıldı. Gözaltına alınan 8 örgüt üyesi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, Konya İl Itimat Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Müdürlüğü ekiplerince FETÖ Silahlı Yıldırı Örgütünün baştan tertip hareketinin deşifresine müteveccih yapılan çalışmalar çerçevesinde halen örgütte etkili görev düzlük ve örgüte finansman sağlayıcı teşkilat üyelerinin güruh yapacağı bilgisine ulaşıldı. TEM ekiplerince belirleme edilen “yokluk” adına adlandırılan örgütsel toplantıların yapıldığı hususi tıpkı diş muayenehanesine işler düzenlendi. Yapılan baskında, işyerinin bodrum katında derinti yaptıkları esnada 8 nefer yakalanarak gözaltına alındı. Toplantı eden şahıslardan 5’inin daha önceleri FETÖ çerçevesinde işleminin olduğu, ayrıksı 3 şahsın ise esasen FETÖ çerçevesinde bağlanak ve iltisaklarının olduğu tespit edildi.

Şüphelilerin araçlarında örgüte bağlılığı simgeleyen “F” serisi dolar ele geçirildi

Özel diş kliniğini ile gözaltına alınan 8 şahsa ilgilendiren araçlarda yapılan aramada pinhan vaziyette mevcut, teşkilat mensuplarının sanki teşekkül lideri Gülen ve örgüte bağlanmasının, şükran duymasının işareti olan 2 nüsha “F” serisi olmak için toplamda 6 sayı 1 dolar, 7 skor 2 dolar ve teşekkül finansmanında beğenilen hep 165 bin TL değerinde dünyalık ve materyal ele geçirildi. Gözaltına alınan şahısların cep telefonu incelemelerinde ise özel kriptolu yazışma uygulamasını kullandıkları ve bu uygulamadan “hizmet hareketi devam ediyor” şeklindeki mesajla hava paylaşarak örgütsel toplantı yerlerinin belirlendiği, bu adreslerde güruh yapıldığı belirlendi. Gözaltına alınan 3 dişçi, 2 hekim, 1 ihraç üsteğmen, 1 avukat ve 1 aut ticaretçi mesleklerinden olan H.K., Ş.İ., R.A., H.K., M.D., H.K., F.Ö. ve F.E. çıkarıldığı mahkemece ‘terör örgütüne para sağlama’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: