Muratpaşa Belediye Reisi Uysal, Dağbeli ve Bademağacı Mahallelerini Ziyaret Etti

Muratpaşa Belediye Reisi Beklenti Tevazulu, Döşemealtı’nın Dağbeli ve Bademağacı mahallelerini ziyaretinde üretime dayalı, tarımı önemseyen, enerji bağımsızlığını sağlamış bire bir Türkiye’nin ortaya konması gerekliliğinin altını çizdi, “Bunu yapmalıyız ki çocuklarımızın tıpkısı geleceği olsun” dedi.

Başkan Tevazulu, Antalya’ya kısaca 50 kilometre uzaklıkta bulunan ve bir çağ çevre olan Döşemealtı’nın Dağbeli ve Bademağacı mahallelerini görüşme etti. Dağbeli girişinde karşılanan Başbuğ Uysal’a ziyaretinde bozuk Belediye Başkanı Mualla Gökay, eski İl Genel Sedir Üyesi Yaşamış Gökoğlu de eşlik etti. Mahallede esnafı müzakere fail Başkan Tevazulu, kahvede vatandaşlarla bir araya geldi.

BOLLUK, ARTAĞANLIK MEMLEKETİ

Başbuğ Uysal, mahalleliyle sohbetinde, asgari ücrette yapılan artışlara karşın alım gücünün ahit be ahit azaldığına dikkat çekti. Tevazulu, “Buna fert dayanır mı? Millet namına bunu adalet edecek tıpkısı şey yapmadık. Türkiye’yi üreten bire bir vaziyeti getirmemiz lazım. Bereket, bereket memleketi haline getirmemiz lazım. Sentetik, bire bir şeyler satalım birlikte millete paylaştıralım yaklaşımı ortamında olunmaması geçişsiz” diye konuştu.

“YÜKLÜLÜK HEPİMİZİN”

Üretime dair, tarıma gereken önemi veren, enerji bağımsızlığını sağlamış tıpkısı Türkiye’nin ortaya konması gerekliliğinin altını çizen Başkan Tevazulu, “Bunu yapmalıyız kim şu çocukların benzeri geleceği olsun” dedi. Bunun amacıyla yaklaşım farklılarını, ayrımları, önceki kırgınlıkları ayrımsız kenara bırakılması gerektiğini dile getiren Başbuğ Uysal, “Önümüzdeki süreçte, inşallah, vatanımızı bağlantı ve muadele süresince üreten bol, müreffeh, daha demokratik, herkesin herkesin fikrine bedel verdiği güzel bir geleceği hazırlayacağız. Hepimize mesuliyet düşüyor” dedi.

Başbuğ Uysal, Dağbeli’nin ardından bitişik mahalle Bademağacı’na geçti. Eski Belediye Başkanı Bekir Akyol ve vatandaşlarca karşılanan Komutan Uysal, burada da esnafı müzakere etti, mahalle meydanında vatandaşlarla bir araya geldi. Komutan Uysal, tıpkı rahatsızlık nâkil Bademağacı Muhtarı Salih Oktay’ı bile evinde konuşma edip esbak olsun dileklerini iletti.Share: