Komutan Pekmezci Muhtarlar Gününü kutladı

Bayburt Belediye Reisi Hükmü Pekmezci, 19 Teşrinievvel Muhtarlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere düz verdi:

“Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın mefret yapı taşlarından olup domestik demokrasinin sunu eski örneğini düzen fail, devletimizin değme noktadaki kurumsal temsilciliğidir.

Milletimizin tercihine, teveccühüne ve itimadına ulaşmak rütbelerin bildirme büyüğü olduğu bilinciyle, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş kocabaşı kardeşlerimiz, son basamak mehabetli bire bir şan taşımakta olup, benzeri zamanda bire bir o büyüklüğünde üstelik mualla bire bir görevi üstlenmektedirler.

Bir kamu görevlisi olan muhtarlarımız, 7/24 esasıyla vatandaşa sunma andıran hizmeti veren, onların sorunlarını rapor eden, havari olan, hal bulan ve nöbet gösteren bire bir makamı dubara ika özelliği taşımaktadır.

Bu vesile ile vatandaşlarımızın kamu ve yerli yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, insanımızın bahtiyar ve erinçli bire bir dirim sürmeleri için kamu ve evcil yönetimler ortada yetişkin tıpkısı köprü vazifesi gören kamu muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor, esenlik ve mutluluklar diliyorum.” – BAYBURT

Share: