Komutan Odabaşı, ‘Başarısızlık Zirvesi’nde gençlere seslendi: “Sunma iyiyi hedefleyin”

İstanbul Cahillik Platformu’nun düzenlediği, Türkiye’nin balaban aksiyon, yüksekokul, laf ve sivil topluluk kuruluşu liderleriyle gençleri tıpkı araya getiren Verimsizlik Zirvesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Zirvede müzakere yapan Kadıköy Belediye Reisi Şerdil Yük Odabaşı, gençlere ‘en iyiyi hedefleyin’ mesajı verdi.

Üyeleri ortaöğretim ve üniversite öğrencilerinden oluşan İstanbul Toyluk Platformu kurulduğu günden bu yana binlerce gencin ve çocuğun hayatına raci projeler üretiyor ve itikatlı liderlerin yetişeceği modeller hazırlamak, bunları uygulamak ve benimsemek amacı ile İstanbul Gençlik ve Liderlik Derneği çatısı altında çalışmalarını sürdürüyor. Platformun temas yıl düzenlediği Başarısızlık Zirvesi bu sene 15 Ilk Teşrin Cumartesi haset Caddebostan Hars Merkezi’nde gerçekleşti. Türkiye’nin yetişkin iş, akademi, konuşma ve sivil sosyete kuruluşu liderlerini gençlerle buluşturan zirvede Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Abra Odabaşı bir enformasyon yaptı. Odabaşı konuşmasına, Bartın’dahi meydana gelen beyaz zehir kazasında hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine başsağlığı dileyerek başladı. Odabaşı “Çıktı kazaları hayatımızdan çıkartmamız gerekiyor” dedi.

“Bu kazalar hayata nasıl baktığımızı gösteriyor”

Başkan Odabaşı, “Bartın’üstelik adı kaymakamlık olan amma artık kaymakamlık olmaktan çıkan benzeri eroin kazasında hayatını kaybeden herkese rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Ama çıktı kazaları hayatımızdan çıkartmamız gerekiyor. Bu belalar bizim dünyaya, hayata kuşkusuz baktığımızı gösteren belalar. Tığ değme sene canlarımızı, emekçilerimizi, dostlarımızı kaza adı altında kaybediyoruz. Umarım bu akıbet peki” dedi.

“Arz iyiyi hedefleyin”

Odabaşı, 12 yaşındaki oğluyla ayrımsız diyaloğundan bahsederek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ego oğluma şunu söylemiştim, yetişek hayatında 5’le de geçiliyor, 10’la de geçiliyor, bizim dönemimizdeki ders notları bu şekildeydi. O birlikte bana dedi ki ‘ben hep 10’la geçmeyi hedefliyorum’. Ego ne üniversiteye gideceğime, sınava giderken karar verdim. Oysaki 12 yaşındaki oğlum 2 sene önce bana okuyacağı üniversitenin adını ve bölümünü söylüyor. Onun şimdiden ayrımsız hedefi var. Siyasetle ilgilendim, CHP İl Başkan Vekili oldum, mülk sekreteri oldum, Kadıköy Belediye Başkanı oldum. Bu muvaffakiyet mı? Muvaffakiyet nereden baktığınıza sadık. Oğlumunsa henüz nazik hedefleri var. Sizler hedeflerinizi kucak, gelişigüzel antlaşma daha iyisini hedefleyin, bu azimle yaparsanız başaracağınıza inanıyorum. Zayi Etmek, rate girmek biberli tıpkı husus değil; oradan alacağınız ders ve tecrübeyi ahir yaşamınızda uygularsınız.”

Odabaşı konuşmasını gençler üzere hazırladıkları tıpkısı projelerinden bahsederek bitirdi. Odabaşı, “Tıpkı seçim vaadim vardı; gençleri Türkiye’de yetik, dünyada kendisini kabul ettirmiş isimlerle buluşturmak. Pandemiden ekolojik ortam ertelediğimiz bu projemizin hazırlıklarına başladık. Bu projedeki hedefimiz şuydu, çoluk çocuk izledikleri göstergeç dizilerinden çokça etkileniyorlar. Özellikle mafyatik karakterlerden. Çoluk Çocuk kendilerine bu isimleri alp kendisine görüp, yaşıt alıyor. O yüzden bu projemizi hayata buyurmak amacıyla hazırlıklarımızı yapıyoruz” dedi.

Konuşmasının peşi sıra Başbuğ Odabaşı’na bire bir teşekkürname plaketi verildi.

Zirvenin konuşmacıları arasında Index Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, Yıldız Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Üyesi Hedef Pervin, oyuncu İbrahim Dosdoğru, Ekonomist Akademisyen Prof. Dr. Anlayış Akçiğit ve İstanbul Gençlik Platformu Başkanı Doğa Can Coşar saha aldı. Konuşmacılar gençlere esin olması için onlarla kişi düzentileme hayatlarındaki başarılı ve verimsizlik hikayelerini paylaştı.

İstanbul Cahillik Platformu aracılığıyla düzenlenen ve katılımın temsili 5 TL olduğu zirveden elde edilen sağlık ile Antalya Elmalı Cezaevi Köyü İlkokulu’na Oyuncak Kütüphanesi kuruldu ve açılışı zirveyle eşzamanlı olarak açıktan bağlantıyla gerçekleşti. – İSTANBUL

Share: