Kırklareli’nden gelişmemiş bodur

Kırklareli’nde sahipsiz hayvanlara abla desteği sağlandı.

İl Özel İdaresi ekipleri, kış şartları nedeniyle belli tagaddi odaklarına çaça bırakıp, akarsu kaplarını doldurdu.

İl Özel İdaresinden yapılan açıklamada, şita şartları zımnında bakıma eksikli ve beslenme sıkıntısı çekici sahipsiz hayvanat üzere abla ve otama desteğine aleniyet vermeden devam edildiği belirtildi.

Ekiplerin benzeri zamanda 112 Evgin Çağrı Merkezi’ne yapılan ihbarları değerlendiği dökme açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Antipatik kış günlerinde eşya bulmakta zorlanan, bakıma eksikli ve beslenme sıkıntısı çekici iyesiz hayvanlarımız üzere tagaddi noktalarına çaça bırakarak karınlarını doyurmaya havari oluyoruz. İhbarlar doğrultusunda etki sahamızda ivedi müdahaleye ihtiyacı kâin sahipsiz hayvanlarımıza züğürt nakil aracımızla destek vermeye bitmeme ediyoruz.”

Kalburüstü sporcudan ziyaret

Kırklareli Şehremini Mehmet Siyam Kesimoğlu, tenis şampiyonu Yer Selçuk’u makamında akseptans etti.

Türkiye Alan Topu Federasyonunca İstanbul’da gerçekleştirilen millî turnuvada birinci olan Selçuk’u kutlama fail Kesimoğlu, başarılarının devamını diledi.

Kudretli sporcuların seçme ahit beraberinde olmaya bitmeme edeceklerini tabir fail Kesimoğlu, sporun ve sporcuların desteklenmesi gerektiğini kaydetti.

Kesimoğlu, Selçuk’un Kırklareli’ne yaşattığı hava ve mutluluk için çokça teşekkür etti.

Müftü Eviş, Deneyimsizlik Merkezi Projesi inşaat alanını gezdi

Kırklareli Müftüsü Yusuf Eviş, Toyluk Merkezi Projesi kapsamında yapılan Hafızlık Kur’an Kursu ve lojman yapım çalışmalarını inceledi.

Eviş, Üsküp Belediyesi ve hayırseverlerin desteği ile nesir edilen alanı gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Dini bakım alanlarının genişletildiğini ifade eden Eviş, bindi veren herkese teşekkürname etti.

Seçim işleri istişare toplantısı

YANLIŞSIZ Öğür Kırklareli İl Başkanlığınca seçme işleri müracaat toplantısı yapıldı.

İl Başkanı Alper Çiler başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, kaymakamlık başkanları, el kaymakamlık eş kolları ve cahillik kolları başkanları katıldı.

Toplantıda, 2023 yılında yapılacak seçme üzerine rey alış verişinde bulunuldu.

Çiler, toplantıda, 2023 hedefleri doğrultusunda icraat yürüttüklerini belirtti.

AK Parti olarak seçimlere sürekli amade olduklarını ifade eden Çiler, “Hedeflerimiz doğrultusunda durmadan yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz. Bu seçim tümce amacıyla çokça daha makro. Rastgele öz kullanılmamış Kırklareli üzere, seçkin şey bakir Türkiye için.”

“Istranca Güneşinde Olgunlaşan İnciler Projesi”

Kırklareli Tarım ve Orman Müdürlüğünce “Istranca Güneşinde Olgunlaşan İnciler Projesi” sürüyor.

Proje kapsamında kent merkezi ve Demirköy ilçesinde bük ve ağaç çileği bahçesine sahip 10 eş çiftçiye direk dağıtıldı.

İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğünde gerçekleştirilen direk dağıtımında 3 bin ahududu ve 6 bin diken dutu fidanı kadın çiftçilere teslim edildi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, burada yaptığı konuşmada, üzümsü meyvelerin Kırklareli topraklarına sonuç derece uygun olduğunu söyledi.

Kentte üzümsü kâr üretimini arttırmak amacıyla savaşım ettiklerini rapor fail Aksoy, bu projede de eş çiftçilerin şanlı çalım oynadığını kaydetti.

Üzümsü meyvelerin çiftçiler için bol aynı alternatif barışma kaynağı olabileceğini nâkil Aksoy, projenin diğer çiftçilere üstelik benzer dokuma edeceğini belirtti.

Share: