Kılıçdaroğlu’nun

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin kavrayış belgesini açıklayacağı toplantı İstanbul’de Lütfü Kırdar Kurultay Merkezi’nde başladı.

“ÜLKENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRME GÜNÜDÜR”

CHP lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu küşat konuşmasını gerçekleştirdi. ‘İktidar’ sloganlarıyla sahneye çıkan Kılıçdaroğlu, “O de olacak. Sabırla olacak. Değme özdek bu ülkede çokça ama haddinden fazla güzel olacak” yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu açıklamalarında, “Zaman ülkenin kaderini tağyir günüdür. Bunun amacıyla hile anlayışımızı, yaklaşımımızı kökten değiştirmeliyiz. Fakat bunun çaresi kâin biricik eş gitsin eksantrik tıpkı yegâne adam gelsin değildir. Bir Tane koca gitsin, tek herif rejimi bitsin.” dedi.

SELVİ KILIÇDAROĞLU KONUŞMALAR SIRASINDA UYUDU

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının peşi sıra CHP liderinin başdanışmanı ABD’li yazar, ekonomist Jeremy Rifkin online bağlantı ile salondakilere seslendi. Rifkin etraflı ve akademik bir müşavere yaparken Kılıçdaroğlu’nun eşi Servi Kılıçdaroğlu uyuklarken kameralar aracılığıyla görüntülendi.

RİFKİN’İN KONUŞMASI ELEŞTİRİLDİ

Öte yandan çarkıt Almanya lideri Angela Merkel’in bozuk danışmanı Jeremy Rifkin’in da kendisinin Sınai Dönüşüm Başdanışmanı olduğunu açıklanan Kılıçdaroğlu, kendisinden sonradan sözü Rifkin’e verdi. ABD’li Rifkin online angajman ile salona seslenerek konuşmasına başladı. Ancak İngilizce mütekellim Rifkin amacıyla tercüme ise TV yayınları dünya vakit kaybetmeden protokole yapıldı. Aheste katılımın gerçekleştiği etkinlikte, salonda İngilizce bilmeyenler Rifkin’in konuşmasını anlayamadı.

Sosyal medyada ise Rifkin’in az çok akademik aynı miftah ile hemen ilmî konuları ele alması kullanıcılar aracılığıyla eleştirildi. Danışma süresinin detaylı tutulması dahi dikkatlerden kaçmadı.

Share: