Kılıçdaroğlu: Huy İçin Savaş Fail İnsanlara Saldıranlar… ve Demirören! Sizleri İzliyorum

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, İstanbul Kemerköy sitesinin yeşil alanının yıkılmasını ihtarname eden 3 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Doğa amacıyla savaş fail insanlara saldıranlar… ve Demirören! Sizleri izliyorum. Durmanızı ve Ziraat Bankası’nın parası ile İstanbul’un yeşil alanlarını bulunmayan ika faaliyetlerinizi durdurmanızı öneririm” dedi.

CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul’un Eyüpsultan ilçesine sınırlı Kemerköy sitesinin yeşil alanın yıkılmasını çelmek isteyen 3 kişinin gözaltına alınmasına aksülamel gösterdi. Kılıçdaroğlu, içtimai medya hesabından FOX TV’nin konuya ilgilendiren haberini paylaşarak şu notu düştü:

“Doğayı talan edenler, sarsıntı toplanma alanlarını bulunmayan edenler, huy amacıyla savaş fail insanlara saldıranlar… ve Demirören! Sizleri izliyorum. Durmanızı ve Kültür Bankası’nın parası ile İstanbul’un yeşil alanlarını bulunmayan ika faaliyetlerinizi durdurmanızı öneririm.”

DEMİRÖREN’DEN ZİRAAT BANKASI’NA GEÇTİ

Demirören Grubu’nun güven borçlarına bedel Ziraat Bankası’na geçtiği belirtilen İstanbul’un Köktürk Mahallesi’ndeki Kemerköy Sitesi Golf Sahası; Belde ve Kentçilik Bakanlığı eliyle imara açıldı. Gayrimenkul Göz GYO burada yapım açmak istiyor. Kent sakinleri ise polis güçleri eşliğinde gelen inşaat firması çalışanlarına karşı 31 Ilk Teşrin’den bu yana direniyor.

91 VİLLA İNŞA EDİLECEK

Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından imara açılan golf sahalarına basamak ve villa olmak için 650 bağımsız ünite mensur edilecek. Projede 91 sayı villa, 33 adet hane bloğu düzlük alacak. Proje, 143 bin 586 metrekarelik sınırlı yapım alanına erbap. Emlak Hane,  münakasa ettiği “Eyüpsultan Göktürk 1. Hamle Hane İnşaatı ile Enfrastrüktür ve Mekân Düzenleme İşi” için Özyazıcı İnşaat ile 19 Ilk Teşrin 2022 tarihinde 1 milyar 550 milyon TL’lik antant imzaladı. Eyüpsultan Göktürk 2. Kadem Konut İnşaatı üzere üstelik 24 Ilk Teşrin’dahi da Mücevher Yapı Sanayi ile 2 milyar 295 milyon TL’lik sözleşme imzalandığını açıkladı.

Share: