Kayseri haberi… Kayseri’den güdük gücük

Kayserigaz, şita ayları yaklaşırken abonelerine güvenli ve konforlu gaz kullanımı üzere uyarılarda bulundu.

Şirketten yapılan yazılmış açıklamada, soğuklar başlamadan gaz tesisatı bakımının izinli firmalara kesinkes yaptırılması gerektiği bildirildi.

Özellikle lodoslu havalarda ocaklık gazı sızıntısına dikkat edilmesi, havalandırma menfezlerinin peyda tutulması, bacalı aygıt mevcut ortamda uyunmaması uyarısı yapılan açıklamada, şu ifadelere saha verildi:

“Tesisat bakımı yaptıran abonelerin, cihazın doğal gaz ve ocaklık bağlantı parçalarının sızdırma yapıp yapmadığını ve baca sensörünün çalışıp çalışmadığını arama ettirmesi balaban önem taşıyor. Hermetik olmayan bacalı cihazların direkt çatı duvarından dışarıya değil, kesinkes bacaya verilmesi, benzeri zamanda bacalı maşa ile aspiratörlerin aynı bacaya bağlanmadığından tehlikesiz olunması gerekiyor. Doğal Gaz kokusu hissettiğinizde takip etmek ve kibrit yakmayın, çıra ve gayrı elektrikli cihazları açmayın. gaz ile müteharrik cihazların ve sayacınızın vanasını kapatın. Yalım çıkarabileceği için husus zili ve telefon kullanmayın.”

Büyükşehirden Pınarbaşı’na polis ara bulucu

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, Pınarbaşı Belediyesi anahtar filosuna zabıta uzlaştırıcı desteği verdi.

Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, 16 ilçe belediyesinin temas ve el birliği içerisinde, harmoni kültürünün yeryüzü iyicene örneğini sergilediğini belirtti.

Pınarbaşı Belediyesine bakir tıpkı ekip ara bulucu ödül ettiklerini nâkil Büyükkılıç, zabıta ekiplerine, vatandaşlara hareketli ve kaliteli bakım eriştirme noktasında bakir aracın dobra olmasını diledi.

Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu de sosyal medya hesabından Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Talas’ta Dijital Bağımlılık Semineri

Talas Belediyesi aracılığıyla ilçede vazifeli öğretmenlere müteveccih “Sayısal Bağımlılıkla Savaş” konulu seminer verildi.

Dijital Bağımlılıkla Savaş Derneği Genel Başkanı ve Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Lengüist vasıtasıyla Kayseri Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde verilen seminer, öğretmenlerden bent gördü.

Talas’taki okullarda işyar öğretmenlere müteveccih seminerin açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Mustafa Elmalı, öğrencilerin bilgisayar, telefon, tablet kabilinden araçları kullanırken bağımlı kuzuluk gelmelerinin önüne geçme üstüne öğretmenlerden birlikte katkı beklediklerini belirtti.

Talas Belediye Reisi Mustafa Dik birlikte öğretmenlerin üstelik ailelerin bile bu konularda bilgi sahibi olması gerektiğini anlatım etti.

Prof. Dr. Tuncay Dil Bilimci, sayısal tabiiyet konusunda hikmet verdi.

Çolakbayrakdar, muhtarlarla toplandı

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Muhtarlar Günü nedeniyle merkez ve rustik mahalle muhtarlarıyla aynı araya geldi.

Kocasinan Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Çolakbayrakdar, muhtarların gününü kutladı.

İlçedeki rastgele mahalleye bakım ulaştırdıklarına dikkati çeken Çolakbayrakdar, “Muhtarların taleplerini alarak henüz ahir toplantıda istekleri sonuçlandıracağız. her bir mahallemizde hizmetimiz var. Mahallelerimizin değişik murat ve isteği var. Tıpkı yandan kentsel dönüşümle bazı mahallelerimizin ihtiyaçlarını giderirken ayrımsız yandan dahi bayrı mahallerimizi restorasyon çalışmalarını yürütüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: