Justin Bieber’ın videosunu paylaştığı Sofi Ömer: “İnşallah kısa zamanda Justin Bieber’la çay içeceğiz”

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Yayla köyünde oturan ve ‘Islam Gizemcisi Ömer’ lakabıyla tanınan Ömer Polat, Instagram hesabından kendisini paylaşan dünyaca adlı hanende Justin Bieber’a teşekkürname ederken “İnşallah gücük zamanda Justin Bieber’la bir çay içeceğiz” dedi.

Hakkari bölgesine has yöresel kıyafetiyle halay başı olduğu düğünlerde figürleriyle dikkat çekici Ömer Polat’in görüntüleri, 8 yıl ilk sosyal medyada yer almıştı. ‘Islam Gizemcisi Ömer’ lakabıyla maruf Ömer Çelik, görüntülerle birlikte ünü artınca düğünlerin aranan isimlerden biri oldu. Hakkari ve kasaba illerin beraberinde İran ve Irak’tan bile düğünlerde ‘halay başı’ olması amacıyla teklifler almaya başladı.

Kanadalı şarkıcının dikkatini çekmeyi başardı

Biri engelli 10 çocuğu olan Ömer Çelik, güzeşte yıl kanser hastalığı nedeniyle eşini kaybedince düğünlere gitmeyi bıraktı. Seçkin yerden nida için evine mevrut misafirlerin ısrarı üstüne yeniden düğünlerde düzlük almaya başlayan Çelik’in halay performansı ise dansıyla ünlü Kanadalı hanende Justin Bieber’ın dikkatini çekti. Ünlü şarkıcı, Mutasavvıf Ömer’in halay müziği yerine rap müzikle kurgulanan videosunu, 253 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabındaki hikayesinde paylaştı.

“İnşallah kısa zamanda Justin Bieber’la öz içeceğiz”

2 yıldan fazladır düğünlere gitmediğini tamlayan Polat, “İlk yerine adlı artist Junstin Bieber’a beni hakeza bire bir video ile mutlu ettiği üzere namına teşekkürname ediyorum. Hususi kendisine araçla beni evimden alıp, düğünlere götürüyorlardı. Giderek kendime ait bir nice dans ve halay figürü birlikte öğrendim. Düğünlerde yaptığım ekstrem halaylar birçok sosyal iletişim araçları hesabında paylaşıldı. Takkadak Şemdinli’den değil, daha çok mikro dışından bile öneri alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu davetlerde tekmil bitirme arttı. Eşimi kaybettikten sonraları düğünlere uzaklık verdim. Vatandaşların ısrarları üzerine tekrar mendilimi alıp, kaldığım yerden devam ettim. Türkiye dışından bile bir nice sevenim var. Fakat adlı hanende Justin Bieber’ın benim halay videomu paylaşmasına çokça mutlu oldum, haddinden fazla sevindim. Buradan Kanadalı şarkıcı Junstin Bieber’a çokça teşekkür ediyorum ve selamlarımı gönderiyorum. İnşallah gücük zamanda Justin Bieber’la bire bir öz içeceğiz” dedi. – HAKKARİ

Share: