Aşure Ayı İnce: “Kılıçdaroğlu’nun beyaz zehir iddiasını kanıtlaması geçişsiz”

Muharrem İnce: “Kılıçdaroğlu’nun eroin iddiasını kanıtlaması lazım”

HAKKARİ – Yurt Partisi Umumi Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun hükümete yönelik “Akan açığı eroin satarak kapatıyor” sözlerine ilgili, Kılıçdaroğlu’nun iddialarını kanıtlaması gerektiğini söyledi:

Şehir Partisi Umumi Başkanı Muharrem İnce, beraberindeki genel komutan yardımcıları ve fırka yönetimi ile Hakkari’dahi esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Vatandaşların korkulu ilgisiyle karşılaşan İnce, yanına mevrut gençlerle özçekim yaptı.

Çarşı merkezi boyunca intihap otobüsünden çalınan çalgı aleti eşliğinde vatandaşları selamlayan İnce, bir taksi durağındaki esnafla öz içtikten sonra ziyaretiyle ilişkin açıklamada bulundu.

“Devlete olan güveni baştan yapı etmeliyiz”

Kent site gezerek Türkiye’yi anlatmaya çalıştıklarını söyleyen İnce, “Bakın Sedir Plan ve Bütçe Komisyonunda 2023’ün bütçesi görüşülüyor. 565 bilyon repo ödemesi var. Tarıma ayrılan dünyalık 54 bilyon, faize ayrılan dünyalık 565 bilyon. Türkiye’nin gerçeği bu. Ama bütün birlikte Türkiye’yi buradan çıkarabiliriz. Türkiye bu sıkışmışlıktan çıkabilir. Hep alay malay bunu yapabiliriz. Nereden başlayacağız. Devlete olan güveni yeniden kurmamız geçişsiz. Öğrenciler ÖSYM’ye güvenmiyor. Sorular çalınıyor zira. Esnaf ve iş adamı form bankasının açıklamasına güvenmiyor. Eksiksiz yurttaşlar TUİK’in açıklamalarına güvenmiyor. Hepimiz devletin kurumlarına güveni arttırmalıyız. Sonra Türkiye’yi benzeri hususiyet devleti yapmalıyız. Mahkemeye gittiğimizde hepimizin adaletli yargılanacağına güvenmeliyiz. Bilahare liyakatı getirmeliyiz. Kamuda çalışacakların ehliyetli ve muvaffakiyetli olması geçişsiz. Bütün bunları yaparsak büyüklük huzurlu evet” dedi.

“Cumhur ve Budun ittifakında yokuz”

Topluluk ve Ulus ittifakında düz alamadıklarını belirten İnce, “İkisinden dahi yarayışlı gelmeyeceğine inanıyoruz. Biri 20 senede batırmış. Demin diyor ki 20 senede yapamadım. Ayrımsız henüz intihap. 25’inci senede yapayım. Ötekisi dahi diyor ki o yapamaz. Ama Tayyip Erdoğan’ın eski bakanlarıyla bu arada ‘ben yaparım’ diyor. Yahu onlar yapsaydı vaktiyle filhakika yapardı” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’yi düze çıkarıp Sümbül Dağı’nın karşısında çay içeceğim”

Hakkarililerden rey talip İnce, “Yurt Partisi adına pırıl pırıl aynı partiyiz. Hakkari’bile ne konuşuyorsak Trabzon’dahi onu konuşacağız. Ağrı’dahi ne konuşuyorsak, Edirne’birlikte da onu konuşacağız. Kimseyi kandırmadan, dolma konuşmadan, doğruya doğru, yanlışa kusurlu diyeceğiz. Hepinizi Ülke Partisi’ne görüş vermeye davet ediyorum. Tanrı cevaz verirse, ulus da rey verirse ego bu Türkiye’yi ayrımsız zaman önceki düzlüğe çıkarırım. Sonradan dahi zor benzeri Reisicumhur kendisine gelirim Sümbül Dağı’nın karşısına çayımı içerim” diyerek konuştu.

“Duyumlarla söylediyse ülkemizi tahakküm durumda bırakır”

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun “hükümet akan açığı beyaz satarak kapatıyor” iddiasına yönelik soruya ise İnce, şöyle karşılık verdi:

“İddia doğruysa ağır. O antlaşma elindeki belgeyi açıklaması lazım. Bu doküman yoksa de yemeden içmeden duyumlarla hakeza tıpkı madde söylediyse, bu ülkemizi zor durumda bırakır. Bunu makul bulmam. Bunu söylediğine bakarak elinde belge olması lazım. Bu belgeyi açıklarsa genişlik çetin. Doküman açıklamasa birlikte tehlikeli.”

(MK-MSA-HA-Y)

Share: