İzmit Belediye Reisi Hürriyet, Tarihi Binanın Restorasyonu İçin Valiliğe Aynı Nöbet Daha Başvurdu

İzmit’in alem yapılarından Halkevi binasının yenilenmesini tartılmak amacıyla geçen aylarda Valiliğe başvuran İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, dördüncü defa iptal olan restorasyon ihalesinin ardından tıpkı defa elan başvuruda bulundu.

Kocaeli Valiliği Yatırım İzleme Eş Güdüm Başkanlığı’nda gerçekleştirilen Halkevi Binasının Restorasyonu işinin ihalesi dördüncü kere bozma oldu. Kentin sunu mefret tarihi yapılarından olan Halkevi binasının restorasyonu amacıyla yapılan ihaleye iştahlı çıkmadı. Binayı belediye bütçesinden ayrılan kaynakla düzeltmek için güzeşte aylarda Valiliğe yazılı başvuruda bulanan Başkan Özgürlük’in talebi reddedilmişti. Evvel dördüncü öğün halel olan ihalenin arkası sıra Kocaeli Valiliği’ne tıpkısı kez daha başvuruda kâin Özgürlük, “İzin verilirse tarihi yapıyı baştan eski fena hâlde günlerine döndürebiliriz” dedi.

“TALEBİMİZİ YENİDEN İLETTİK”

Restorasyon üzere resmi başvuruyu toplumsal medya hesabından paylaşan Komutan Özgürlük, şu açıklamayı yaptı:

“Elan önce üstelik temenni ettiğimiz ve kentimizin yakın tarihine tanıklık fail tarihi Halkevi Binasının restorasyonu amacıyla bugün yeniden talebimizi Kocaeli Valiliği’ne ilettik. Henüz evvel gâh sebeplerle akseptans edilmeyen Halkevi Binası restorasyonu İnşallah bu posta İzmit Belediyesine verilir ve biz birlikte benzeri dakika evvel tarihi yapıyı yeniden sakat fena hâlde günlerine döndürebiliriz.”
Share: