İzmir’de otoyol kenarında mevcut zihayat kızın ölümüne ilgilendiren 2 maznun hakkında iddianame hazırlandı

İzmir’birlikte otoban kenarında nısıf süzgün halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren gailesiz kızın olay günü uyuşturucunun etkisinde olmasından faydalanarak tensel saldırıda bulunduğu öne sürülen Cem A. ile gailesiz kızın çökertme telefonunu gasbettiği öne sürülen Burak K. için iddianame hazırlandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca 2 sanık hakkında hazırlanan ve 11. Pahal Ukubet Mahkemesince akseptans edilen iddianamede, Yıldız Mekân Yolu Bayraklı Tünelleri yakınındaki ormanlık alanda 112 Acil Çağrı Merkezi’ne vasıl ihbar konusunda araştırma işleyen polis güçleri ekibinin 19 yaşındaki A.S.Ç’yi nısıf baygın, yerde yatar vaziyette bulduğu belirtildi.

Genç kızın, bilinci kapanmadan ilk polis güçleri ekibine aynı kişinin namına tecavüze çalıştığını söylediği ve kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesinde müdahaleye rağmen yaşamını yitirdiği kaydedilen iddianamede, zihayat kızın ölümünün esrar zehirlenmesi sonucu meydana geldiğine dair İstanbul Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Müesses raporuna de düzlük verildi.

İddianamede, fenomen günü A.S.Ç’nin, elan geçmiş tanıdığı sanıklardan Cem A. (25) ile buluştuğunun ve alay malay evine gittiklerinin kamera kayıtları ile belirlendiği kaydedildi.

Soruşturma kapsamında elde edilen deliller ışığında, dinç kız ile Çokluk A’nın buluştuktan sonra mızrap aldıkları, Cem A’nın zihayat kızın uyuşturucunun etkisinde bulunmasından bilistifade nitelikli cinsî saldırıda bulunduğu, namına direnince A.S.Ç’ye tokat attığı, ağız dalaşı sırasında zihayat kızın elini habbe penceresine vurarak kendisini yaraladığı ve kavganın ardından evden ayrıldığı kanaatine varıldığı belirtildi.

Sanıkların ifadesi

Yürüyerek Bayraklı Tünelleri çıkışına gelen canlı kızın, burada motosikletini park yeri eden Burak K. (27) ile karşılaştığı, Burak K’nin üstelik gailesiz kızın durumundan faydalanarak telefonunu gasbettiği vurgulanan iddianamede, sanıkların savunmalarına bile yer verildi.

Şüpheli Toplama A. iddianamedeki ifadesinde, A.S.Ç’nin uyuşturucunun etkisi altında olduğunu anlayış ettiğini, kendisinin o bölüm metal kullanmadığını kanıt ederek, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Üzerinde tüvana kızın el telefonu kâin Burak K. ise ifadesinde, görüngü haset benzini bittiği için sefer kenarına motosikletini park yeri ettiğini, bu sırada A.S.Ç. ile karşılaştığını, taze kızın sanrı gördüğünü ve elinde nefes bulunduğunu, muavenet etmek isterken namına tokat attığını, kendisinin üstelik tıpkısı süre sonraları buradan ayrılarak benzen almaya gittiğini, döndüğünde motosikletin birlikte mevcut polislerce gözaltına alındığını, telefonu ise yerde bulduğunu ve tendürüst kıza ilişik olduğunu bilmediğini önü sürdü.

Cem A’nın “nitelikli eşeysel atılım” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 14 yıldan 19 yıla, bed Burak K’nin ise şeb doyumluk suçundan 10 yıldan 15 yıla büyüklüğünde hapsi istenen iddianamede, şüpheliler üzerine “olasılı kasıtla katil” suçundan kovuşturmaya vadi olmadığına dair karar verildiği bile kaydedildi.

Olay

Ailesinin kaybolma başvurusunda bulunduğu A.S.Ç, 26 Orak Ayı 2022’dahi saat 21.30 sıralarında 112 Müstacel Davet Merkezi’ne yapılan “Yıldız Çevre Yolu Bayraklı Tünelleri civarında gayrisıhhi görülen ve araçların önüne atlayan aynı güre kız bulunduğu” ihbarı konusunda polis güçleri ekibince bölgedeki ağaçlık alanda bulunmuş, Ege Üniversitesi Hastanesine kaldırılan dinç kız, devrisi dolaşma hastanede hayatını kaybetmişti.

Olay yeri yakınında motosikleti kâin Burak K, polis güçleri ekiplerince gözaltına münfail, üzerinden genç kıza ilişkin el telefonu çıkan kaba tutuklanmıştı.

Yürütülen soruşturma kapsamında tendürüst kızın son namına buluştuğu Cem A. üstelik gözaltına alınmış, adli taharri şartıyla serbest bırakılmıştı.

Share: